Słaby grunt dla UMTS

Jak wynika z najnowszych badań firmy Forrester Research, znaczna większość Europejczyków nie jest zainteresowana płaceniem za dodatkowe usługi jakie dostępne będą w sieciach UMTS.

Forrester donosi, że zaledwie 20% użytkowników telefonów komórkowych w Europie być może zdecyduje się nabyć telefon komórkowy trzeciej generacji (UMTS) w ciągu najbliższych dwóch lat. Forrester informuje także, że krótkie wiadomości tekstowe SMS, są jedyną mobilną usługą (poza standardowymi rozmowami) za którą Europejczycy są rzeczywiście skłonni zapłacić.

Ponad 72% dorosłych Europejczyków (ok. 190 mln. osób) posiada i używa telefonu komórkowego. Jednak jedynie 24% z nich chciałoby płacić za dodatkowe usługi jakie oferuje telefonia trzeciej generacji. Jednocześnie warto zauważyć, że w ciągu tego roku, o 23% wzrosła liczba osób posiadających telefon z WAP-em, ale tylko 3% z nich wykorzystuje możliwości jakie oferują z dostępem do Internetu.

Zobacz również:

Forrester podkreśla, że operatorzy chcąc na szeroką skalę wprowadzić usługi UMTS, powinni swą ofertę skierować do młodzieży oraz do młodych menedżerów.


TOP 200