Słabsza pozycja Cisco na rynku przełączników Ethernet

Firma analityczna Oppenheimer uważa, że pomimo uzyskania niezłych wyników w tym roku (chociaż przewidywania były bardziej optymistyczne), pozycja Cisco na rynku przełączników Ethernet będzie słabnąć w 2011 r.

Powodem może być między innymi to, że Cisco obrał niezbyt fortunną strategię przy przechodzeniu z technologii 100 Mb/s na 1 Gb/s, opierając ją na urządzeniach linii Catalyst 2960-S. Wydaje się, że nie była to słuszna decyzja.

Przychody firmy ze sprzedaży przełączników Ethernet wszystkich typów wzrosły w trzecim kwartale br. (porównując rok do roku) tylko o 2%, podczas gdy Wall Street przewidywał wcześniej, że będzie to ok. 13%. Udział Cisco w tym rynku wynosi obecnie 72%. Oppenheimer przewiduje, że obroty na rynku przełączników Ethernet (Layer 2-3 oraz Layer 4-7) wyniosą w 2010 r. ok. 19,4 mld USD.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • W tym kraju obserwuje się ostatnio największy wzrost zainteresowania sieciami VPN

Cisco słabnie wyraźnie na rynku przełączników Layer 4-7 (wartym w skali roku 1,5 mld USD). Udział firmy w rynku wyniósł w trzecim kwartale tego roku 14% (w zeszłym roku było to 25%). Na rynku przełączników Layer 4-7 prym wiedzie firma F5, zwiększając swój udział do 50% (rok temu było to 40%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200