Skype pracuje nad rozmowami wideo 3D

Należąca do Microsoftu firma Skype (która obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie) poinformowała, że pracuje nad technologią pozwalającą prowadzić rozmowy wideo w formacie 3D. Będzie to możliwe oczywiście wtedy, gdy na rynku pojawią się kamery wspierające taką technologię.

Informacje taką podał Mark Gillett (wiceprezydent firmy Skype) w wywiadzie udzielonym telewizji BBC. "Na rynku widać w tej dziedzinie duży postęp. Mam na myśli wyświetlacze oraz telewizory i monitory komputerowe, które potrafią już odwzorowywać obrazy 3D”, powiedział Gillett. I dodał, "problem polega na tym, że nie mamy jeszcze kamer, które wspierają tę technologię. Dlatego pracując nad rozmowami wideo 3D musimy podłączać do komputera wiele kamer i następnie bardzo precyzyjnie je kalibrować oraz ustawiać względem obiektu pod odpowiednim kątem”.

Gillett przyznał jednocześnie, że prowadzenie rozmów wideo 3D wymaga większego wysiłku technologicznego niż wyświetlanie obrazów w tym formacie. Dlatego można przypuszczać, że na rynku pojawią się najpierw wyświetlacze 3D, a dopiero po jakimś czasie usługi pozwalające prowadzić rozmowy wideo 3D.

Zobacz również:

  • AI od Google tworzy trójwymiarowe obrazy ludzi
  • Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200