Skype ma konkurenta – nazywa się Chime

Amazon wprowadził do oferty aplikację, która ma ambicję konkurowania z oprogramowaniem Skype for Business – znanym narzędziem biznesowym do prowadzenia przez internet rozmów i sesji wideokonferencji. Aplikacja nosi nazwę Chime i w wersji podstawowej jest bezpłatna.

Amazon zaprojektował aplikację Chime (dostępną tutaj) z myślą o użytkownikach biznesowych, ale jej wersja podstawowa może posłużyć indywidualnym użytkownikom do prowadzenia przez internet rozmów w trybie 1:1 oraz prowadzenia w tym samym trybie wideokonferencji.

Oprogramowanie dostępne jest w trzech wersjach: dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows, Mac, Android lub iOS. Chime pozwala prowadzić rozmowy wideo z szesnastoma albo ośmioma osobami. W tym pierwszym przypadku chodzi o desktopy, a w drugim o urządzenia mobilne. Uczestnicy sesji Chime mogą wtedy wymieniać między sobą pliki oraz zapisywać rozmowy i obrazy wideo.

Zobacz również:

  • Amazon dostał wreszcie zgodę na wystrzelenie w kosmos internetowych satelitów
  • Google Meet z nową funkcją - 360-stopniowym wirtualnym tłem

Amazon informuje, że 256-bitowe szyfrowanie danych daje gwarancję, że aplikacja jest całkowicie bezpieczna i nikt do tego niepowołany nie jest w stanie odczytać treści prowadzonych rozmów.

Po pobraniu aplikacji Chime Pro użytkownik może z niej korzystać bezpłatnie przez 30 dni. Po upływie tego terminu mamy do wyboru dwie opcje. Możemy dalej korzystać z usługi bezpłatnie, ale zredukowanej do bardzo elementarnego poziomu Chime Basic (w sesji mogą brać udział tylko dwie osoby). Dalsze korzystanie z wersji Chime Pro jest płatne. Cena – 15 USD za użytkownika za miesiąc.

Dostępny jest też plan Chime Plus. Ta usługa kosztuje 2,5 USD za użytkownika miesięcznie. Można tu udostępniać ekran, ale prowadzić rozmowy dalej wyłącznie w trybie jeden do jednego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200