Skype dla konserwatystów

PhoneSkype SX-06

Skype dla konserwatystów

PhoneSkype SX-06

To kolejny podstawowy model telefonu ułatwiający korzystanie ze Skype'a oraz innych komunikatorów internetowych. Cechą wyróżniającą jest możliwość podłączenia bezpośrednio do telefonu znajdującego się w komplecie zestawu słuchawkowego.

Mimo że sam telefon wygląda trochę jak zabawka dla dzieci (niezbyt szczęśliwe jest połączenie białego koloru obudowy z brązowymi i szarymi klawiszami), to jego konstrukcja wydaje się być dość solidną, także wyśmienita jest jakość dźwięku. Aparat ma wbudowanych 12 czteropolifonicznych dzwonków (aktywowanych przy połączeniu przychodzącym).

W przeciwieństwie do innych telefonów można odłączyć od niego kabel USB. Plastikowe klawisze sprawują się o wiele lepiej niż gumowe w telefonie Planet UP-100, ale brakuje w nich możliwości regulacji głośności. Jest za to przycisk całkowitego wyłączenia mikrofonu.

Także ten telefon dociera razem z dość starą wersją sterowników, warto pobrać z Internetu najnowszą wersję (my testowaliśmy wersję 1.1.0.3), m.in. dlatego, że wyposażona jest ona w polski interfejs użytkownika.

PhoneSkype SX-06

Producent: PhoneSkype,http://www.phoneskype.com

Kontakt: MKR,http://www.mkr.com.pl

Cena: 125 zł brutto

Planet UP-100

Skype dla konserwatystów

Planet UP-100

UP-100 to podstawowy model telefonu do Skype'a i najtańszy obecnie na rynku. Mimo że na pierwszy rzut oka wygląda, jakby miał wbudowany wyświetlacz, nie posiada go. Plastikowa konstrukcja telefonu nie jest zbyt solidna. Nie najlepszej jakości jest też gumowa klawiatura. Aby działała poprawnie, trzeba bardzo precyzyjnie wciskać klawisze, a szczególnie klawisz kursora, który umożliwia regulację głośności i wybór osoby z listy.

Oprogramowanie telefonu, umożliwiające także współpracę z innymi niż Skype komunikatorami, jest dostępne na dołączonej płytce, ale w dość starej wersji. Warto więc pobrać najnowszą wersję ze strony firmy Planet (podczas naszych testów najnowszą wersją sterowników była wersja 1.1.7).

Planet UP-100

Producent: Planet, http;//www.planet.com.tw

Kontakt: Action 2,http://www.a.pl

Cena: 87 zł brutto

SkyFree P1K

Skype dla konserwatystów

SkyFree P1K

Telefon P1K jest najtańszym urządzeniem z wbudowanym wyświetlaczem. Wyświetla on takie informacje, jak data i czas, a podczas połączenia - identyfikator osoby, z którą rozmawiamy. Niestety, wyświetlacz nie jest podświetlany, więc jest praktycznie bezużyteczny, gdy używamy telefonu w dość ciemnym pomieszczeniu. Aparat może sygnalizować rozmowę przychodzącą za pomocą 10 tradycyjnych dzwonków (ustawianych w panelu konfiguracyjnym).

Telefon ma dość solidną konstrukcję. Plastikowe klawisze umożliwiają łatwe wybieranie numeru. Dużym plusem jest także długi kabel, w środkowej części będący "spiralką" znaną z tradycyjnych aparatów telefonicznych.

Sterowniki aparatu (wersja 2.0.10.66) są bardzo proste, można wręcz rzec, że ubogie. Umożliwiają tylko regulację głośności mikrofonu i głośnika, zmianę języka interfejsu (w tym na polski), zmianę dzwonka i uruchomienie strony internetowej producenta (na której już samodzielnie należy sprawdzić, czy są dostępne sterowniki w nowej wersji).

SkyFree P1K

Producent: SkyFree, htt://www.voip-skyfree.com.tw

Kontakt: MKR,http://www.mkr.com.pl

Cena: 149 zł brutto

<hr size="1" noshade>Z analogowego na Skype'a

Skype dla konserwatystów

Urządzenie B2K USB Telbox firmy SkyFree to adapter umożliwiający korzystanie ze Skype'a za pomocą stacjonarnego telefonu (jest przejściówką podłączaną do komputera przez USB między telefonem a linią PSTN). Gdy chcemy wykonać połączenie przez Skype'a, wystarczy przed wybraniem właściwego numeru wcisnąć gwiazdkę na klawiaturze telefonu, a po wybraniu numeru - kratkę. Numer należy oczywiście wprowadzić w formacie właściwym dla Skype'a (czyli wraz z zerami i wszystkimi numerami kierunkowymi). Po wcześniejszym przedzieleniu numerów szybkiego wybierania w Skype, możemy podczas wybierania zamienić numer telefonu na numer szybkiego wybierania - oczywiście, opcja ta działa także przy połączeniach wewnętrznych Skype'a.

Adapter B2K w połączeniu z tradycyjnym telefonem bezprzewodowym staje się świetną alternatywą dla bezprzewodowych telefonów umożliwiających korzystanie tylko ze Skype'a. Oczywiście, cały czas musi być dostępny komputer z uruchomionym komunikatorem w tle.

Producent: SkyFree,http://www.voip-skyfree.com.tw

Kontakt: MKR,http://www.mkr.com.pl

Cena: 189 zł brutto<hr size="1" noshade>Przystawka do Siemensa

Skype dla konserwatystów

Odmienną propozycję dla miłośników telefonii internetowej ma Siemens. Producent oferuje urządzenie Gigaset M34 USB - małą przystawkę USB, która umożliwia wykonywanie połączeń przez Skype'a za pomocą niektórych bezprzewodowych telefonów Siemensa (m.in. Gigaset S440, Gigaset C340/345 lub Gigaset CX340; producent cały czas wprowadza do oferty nowe modele oferujące tą funkcjonalność, ich lista znajduje się na stronie internetowej Siemensa).

Jeden adapter M34 można zalogować maksymalnie do 6 stacji telefonicznych bazowych, zaś do jednej bazy można zalogować maksymalnie 5 (przy zalogowanej jednej słuchawce). Adapter ma przypisany numer wewnętrzny, podobnie jak zalogowane słuchawki. Współpracuje z komunikatorami Skype i SIPPS firmy Nero, ale niestety, tylko z wersjami przystosowanymi specjalnie właśnie dla M34. Umożliwia także bezprzewodowe połączenie z Internetem za pomocą telefonów ISDN Gigaset oraz wysyłanie i otrzymywanie SMS-ów poprzez bazę Gigaset.

Producent: Siemens,http://www.gigaset.siemens.com

Kontakt: Siemens,http://www.siemens.pl

Cena: 229 zł brutto


TOP 200