Skuteczny backup napędza organizacje

HPE i Commvault wspólnie przygotowały zintegrowane rozwiązanie do backupu. Wykorzystanie najlepszych technologii pozwoliło firmom stworzyć ciekawy, niezwykle efektywny i bezpieczny produkt.

Dane są obecnie motorem rozwoju przedsiębiorstw. Na nich budowane są nowe modele biznesowe. Właściwe, efektywne ich wykorzystanie decyduje o przewadze konkurencyjnej w zmieniającym się technologicznie ekosystemie gospodarczym. Tak samo decyduje o niej nieprzerwany do nich dostęp. W dobie coraz częstszych ataków cybernetycznych, ryzyka świadomego czy nieświadomego działania pracowników, prowadzącego finalnie do utraty danych, zapewnienie możliwości przywrócenia procesów i zabezpieczenia danych może stanowić o być albo nie być danego biznesu. Kwestią, która wysuwa się na pierwszy plan jest szybkość odtwarzania danych, realizowana w sposób spójny i skorelowany z kluczowymi wymogami biznesu.

Zintegrowane rozwiązanie do backupu danych

Zintegrowane rozwiązanie do backupu danych to połączenie najlepszych rozwiązań technologicznych firmy HPE oraz oprogramowania Commvault – lidera rynku rozwiązań do backupu i archiwizacji danych. Jest to kompletne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie sprzętowo-programowe do backupu różnorodnych środowisk i aplikacji.

Natywna integracja

Świadomość znaczenia backupu w procesie rozwoju organizacji rośnie. Wraz z nią podnoszona jest poprzeczka wymagań ze strony biznesu. Poszukiwane są rozwiązania pozwalające odzwierciedlić wielopoziomowe procesy realizowane w nowoczesnej hybrydowej infrastrukturze, zabezpieczające kluczowe dane, systemy, aplikacje w środowiskach chmurowych i tradycyjnych.

Na tym polu dzieje się bardzo dużo. Dostawcy technologii muszą reagować na zwiększony apetyt technologiczny, oferując nie tylko skuteczne rozwiązania do backupu i odtwarzania danych, ale proste w obsłudze i dające możliwość customizacji, przy jednoczesnym zachowaniu uniwersalnego charakteru gotowego produktu.

Przedsiębiorstwa z kolei szukać będą rozwiązań sprawdzonych, za którymi stoją uznani producenci, godni zaufania.

Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest globalna współpraca firm HPE i Commvault w zakresie stworzenia zintegrowanego rozwiązania sprzętowo-programowego do backupu różnorodnych środowisk i aplikacji.

„Chcieliśmy stworzyć wiodące rozwiązanie, oparte o liderów w każdym z obszarów – HPE w obszarze infrastruktury i Commvaulta w obszarze ochrony i zarządzania danymi” – mówi Anna Rydel, Senior Sales Engineer, Commvault.

Co rynkowi zaproponował globalny alians HPE i Commvault? Umiejętne połączenie sprzętu i oprogramowania. To deduplikator HPE StoreOnce zintegrowany z oprogramowaniem backupowym Commvaulta, działające na serwerze HPE ProLiant lub Apollo 10. generacji. Trzy warianty konfiguracji sprzętowej pozwalają dopasować rozwiązanie do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa, zapewniając jednocześnie optymalną wydajność i pełne bezpieczeństwo.

„Organizacja nie musi poświęcać czasu związanego z tworzeniem specyfikacji, testami rozwiązania, ponieważ mówimy tu o przygotowanym, sprawdzonym i w pełni zintegrowanym rozwiązaniu” – zaznacza Anna Rydel. Czas wdrożenia przemawia więc za przewaga rozwiązania na rynku. Zresztą nie tylko czas gra tu istotna rolę. Niemniej ważna jest natywna integracja Commvaulta z HPE StoreOnce. „Nie mówimy o połączeniu rozwiązań, które trzeba jeszcze integrować. Nasze firmy działając globalnie stworzyły wspólny produkt, ściśle ze sobą połączony na naprawdę głębokim poziomie” – dodaje.

Możliwości rozbudowy

Oferta tych dwóch liderów jest dobrze przemyślana, wykorzystuje atuty w poszczególnych składowych. Deduplikator HPE StoreOnce zapewnia niezwykle skuteczną redukcję objętości kopii zapasowych i efektywną ich replikację pomiędzy rozwiązaniami (w przypadku potrzeby zabezpieczenia geograficznego), a oprogramowanie Commvault w pełni wykorzystuje te możliwości do zautomatyzowanego zabezpieczenia danych zarówno w jednej jak i w wielu lokalizacjach. To uznane na rynku rozwiązanie HPE skutecznie konkuruje z rozwiązaniami natywnymi. „Przewagą HPE StoreOnce jest skuteczna deduplikacja i wydajny proces odtwarzania. Szybkie odtworzenie danych w przypadku ich utraty jest kluczowym parametrem produktu” – wyjaśnia Marek Kozicki, Enterprise Solution Architect, HPE.

Kto powinien zainteresować się połączoną ofertą HPE i Commvault? To rozwiązanie partnerskie kierowane jest do szerokiego spectrum odbiorców – od sektora SMB do nawet enterprise.

Z oferty mogą tez skorzystać firmy, które mają specyficzne wymaganie backupowe. „należy pamiętać, że to nie jest zamknięte pudełko, które nie może być rozbudowane o dodatkowe licencje czy zmiany sprzętowe” – zaznacza Anna Rydel. „Choć nasza propozycja jest dobrana do określonego, wręcz wystandaryzowanego środowiska, zawsze można ją uzupełnić. Na przykład, jeśli klient ma dodatkowy wymóg związany z zabezpieczenie systemu pocztowego i chce mieć backupowane urządzenia mobilne albo chce dodatkowy nadzór nad danymi. To tylko kwestia dokupienia licencji”.

„Nasza oferta może być zintegrowana w szersze rozwiązanie u klienta, rozbudowana o inne komponenty” – potwierdza Marek Kozicki. „Może stanowić na przykład gotowe rozwiązanie, które można postawić w innej lokalizacji, by geograficznie zabezpieczyć kopie danych”.

Backup w chmurze

To, co buduje przewagę omawianego rozwiązania na rynku, to polityka uniwersalności obsługiwanego środowiska. HPE StoreOnce daje pełną integrację z chmurą. To oznacza, że skuteczną strategię backupową mogą realizować również te organizacje, które nie mają dwóch fizycznych serwerowni, a potrzebują zabezpieczenia geograficznego. „Dajemy możliwość prostej integracji HPE StoreOnce z chmurą AWS czy Microsoftu i wykonywania efektywnej replikacji skompresowanych i zdeduplikowanych danych z urządzenia na storage chmurowy. To jest funkcjonalność natywnie zaimplementowania w HPE StoreOnce, a także realizowana w sposób zautomatyzowany na poziomie Commvaulta. Takie dane są w pełni odtwarzalne, nawet w przypadku uszkodzenia lokalnego repozytorium” – wyjaśnia Marek Kozicki. Istnieje też możliwość współpracy z chmurami innych dostawców, o ile wykorzystują one storage obiektowy po protokole S3.

Wspólny produkt HPE i Commvault do backupu posiada też możliwość rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności związane z compliance. Zatem, w przypadku tej propozycji, nie tylko mówimy o backupie, odtworzeniu aplikacji, systemów wirtualnych czy środowisk chmurowych, ale też o możliwości rozbudowy rozwiązania chroniącego przed wyciekiem danych wrażliwych. „Mamy więc jedno rozwiązanie do tworzenia backupu wszystkiego, co posiada klient” – podsumowuje Anna Rydel. „Od środowiska wirtualnego, po środowisko fizyczne, aplikacje, bazy danych, laptopy oraz możliwość zarządzania danymi wrażliwymi zgodnie z wytycznymi RODO”.

Pełna ochrona danych

Bezpieczeństwo jest królem. W dobie zagrożeń cybernetycznych producenci kładą szczególny nacisk na zabezpieczenie danych. Nie inaczej jest w przypadku oferty HPE i Commvault.

Klient otrzymuje dwupoziomową autentykację użytkownika, zaś system dokonuje logowania każdego działania na potrzeby ewentualnego audytu.

Rozwiązanie posiada skuteczną ochronę systemu kopii zapasowych przed atakami typu ransomware, włącznie z możliwością blokowania zapisu czegokolwiek innym procesom niż procesy Commvaulta. Wprowadzony też został monitoring tworzonych kopii oraz chronionych systemów plików, służący wykrywaniu anomalii. Na przykład gdy kopia zapasowa, która zwykle ma 500 GB, nagle ma 3 TB, albo zmieni się sygnatura pliku, administrator dostanie alert, który może mieć od razu przypisaną akcję – chociażby odcięcie serwera od sieci.

Także rozwiązanie HPE StoreOnce nie jest narażone na bezpośrednie ataki. „HPE StoreOnce komunikuje się z Commvaultem po dedykowanym protokole, nie są nam znane rozwiązania ransomware, które mogłyby zaatakować sam HPE StoreOnce. Z drugiej strony HPE StoreOnce posiada mechanizmy, które pozwalają na zablokowanie możliwości kasowania danych czy ich zaszyfrowania” – mówi Marek Kozicki.

Niezależnie więc od wektora ataku, obydwie składowe partnerskiego rozwiązania zapewniają wysoce skuteczną ochronę.

Propozycja HPE i Commvault wydaje się interesująca z punktu widzenia organizacji – skuteczne, szybkie i bezpieczne tworzenie backupu i odtwarzanie danych, rozbudowany system raportowania dla biznesu, wreszcie prosty, intuicyjny interfejs, pozwalający na skonfigurowanie planów backupowych i zarządzanie procesem odtwarzania danych.

Wszystkie te elementy stanowią o przewadze wspólnej oferty producentów.

Zintegrowane rozwiązanie do backupu danych

Zintegrowane rozwiązanie do backupu danych to połączenie najlepszych rozwiązań technologicznych firmy HPE oraz oprogramowania Commvault – lidera rynku rozwiązań do backupu i archiwizacji danych. Jest to kompletne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie sprzętowo-programowe do backupu różnorodnych środowisk i aplikacji.