Skutecznie gnębić piratów

Stowarzyszenie SPA (Software Publishers Association) ogłosiło wyniki pierwszego etapu kampanii przeciwko pirackiemu kopiowaniu programów w USA.

Stowarzyszenie SPA (Software Publishers Association) ogłosiło wyniki pierwszego etapu kampanii przeciwko pirackiemu kopiowaniu programów w USA. Firma Kemper Leśnik Organization zapłaci 75 tys. USD kary.

Umowa SPA z Kemper Leśnik Organization przewiduje, że firma ta zniszczy przeszło 100 nielegalnych kopii Wordperfect i Lotus 1-2-3. Jeżeli wziąć pod uwagę, że chodzi tu o 100 sztuk kopii, to łatwo obliczyć, że Kemper zapłaci SPA 750 dolarów za każdą z nich. Adwokat firmy Kemper, Ted Te-tzlaff, tłumaczy się, że pirackiego kopiowania dopuszczali się nisko kwalifikowani pracownicy i osoby, które opuściły firmę, zanim sprawa została odkryta przez SPA.

SPA jest również bliskie zakończenia dochodzenia w stosunku do Davy-Mckee Group. Suma, jaką Davy-Mckee będzie musiało zapłacić, może być największa w historii SPA. Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że sam tylko oddział w Chicago dysponował blisko tysiącem nielegalnych kopii.

SPA zamierza działać w tym roku o wiele bardziej energicznie. Ken Wash - wicedyrektor SPA -ocenia, że ponad 100 zakładów zostanie poddanych dokładnej kontroli, co znacznie przekroczy liczbę 80 przedsiębiorstw, jakie udało się przebadać w ciągu minionych 18 miesięcy od momentu powstania tego stowarzyszenia.

SPA utrzymuje, że w USA z powodu pirackiego kopiowania twórcy programów tracą około 3 miliardów dolarów rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200