Skupieni nad rdzeniem

Microsoft stworzył nowy dział mający za zadanie rozwijanie kluczowych, niskopoziomowych technologii dla systemów Windows.

Microsoft stworzył nowy dział mający za zadanie rozwijanie kluczowych, niskopoziomowych technologii dla systemów Windows.

W centrali Microsoftu powstał nowy dział - Core Operating System Division (COSD), który ma być częścią Platforms Group. Zadaniem nowej jednostki organizacyjnej jest rozwijanie niskopoziomowych technologii związanych z jądrem systemów Windows. Pracę działu będzie nadzorować wiceprezes Brian Valentine, zaś bezpośrednio będą nim zarządzać: Chris Jones, Amitabh Srivastava i Darren Muir.

COSD to w pewnym sensie odpowiedź Microsoftu na sukces, z jakim - pomimo znacznego rozproszenia geograficznego - środowisko open source zdołało utrzymać wysoką jakość jądra systemu Linux. Oficjalnie krytyczny wobec środowiska open source Microsoft bacznie śledzi wszelkie jego inicjatywy, sposób pracy i pomysły, nie wahając się kopiować tych z nich, które mogą być dla niego korzystne.

Skupiając się na kluczowych technologiach, Microsoft chciałby przede wszystkim upewnić się, że będzie w stanie na czas dostarczyć system operacyjny o kodowej nazwie Longhorn, mający zawierać bardzo dużo zasadniczych ulepszeń w stosunku do obecnych systemów Windows, w tym nowy system plików, całkowicie przebudowane graficzne środowisko użytkownika, nowe API dla programistów oraz funkcje komunikacyjne (pisaliśmy o nim szerzej w relacji z konferencji PDC - CW 42/2003).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200