Skradzione karty w promocji

Specjaliści z firmy Finjan trafili w sieci na... supermarket, oferujący m.in. skradzione numery kart kredytowych. Znaleziony przez nich serwis SellCVV2 to wyspecjalizowana platforma do handlu wszelkiego rodzaju skradzionymi danymi.

Na stronie znaleźć można wiele rozwiązań znanych ze zwykłych, legalnych sklepów - np. system rabatów i promocji dla stałych klientów oraz obszerny katalog dostępnych numerów. Katalog jest zresztą podzielony na precyzyjne sekcje cenowe - najtańsze są standardowego karty Visa Classic lub MasterCard (charakteryzujące się najniższym dostępnym debetem), zaś odpowiednio droższe - kart typu Gold, Platinum czy Corporate.

Przedział cenowy to średnio od 10 do 38 USD za dane 100 kart, w zależności od ich typu. Co ciekawe, aby uspokoić klientów co do wartości towaru, sprzedawcy w SellCVV2 udzielają im swoistych... gwarancji. Oznacza to, że klient po nabyciu numerów kart ma przez pewien czas możliwość ich zwrotu i uzyskania z powrotem pieniędzy - dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawdzić, czy numery są poprawne.

"Ta strona stworzona została z wykorzystaniem serwisu Google Blogspot i jest dość typowym przykładem "sklepu" ze skradzionymi danymi. Tym, co ją wyróżnia spośród wielu podobnych witryn, jest wysoki poziom skomercjalizowania" - komentuje Yuval Ben-Itzhak z Finjan.


TOP 200