Skośnooki rywal Office'a

Chińska firma Kingsoft zapowiedziała prezentację swego pakietu WPS Office na miesiąc przed planowaną w tym kraju premierą Microsoft Office XP.

Rynek aplikacji biurowych jest zdominowany przez oprogramowanie giganta z Redmond. Chińska firma Kingsoft chce przeciwstawić się hegemonii Microsoftu, przynajmniej na chińskim rynku. Chińczycy zapowiedzieli prezentację pakietu WPS Office na miesiąc przed planowaną premierą Microsoft Office XP w Chinach.

W skład WPS Office wchodzi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, oprogramowanie do przygotowywania prezentacji, klient poczty elektronicznej, aplikacja do tworzenia grafiki biznesowej a także narzędzia do tworzenia witryn internetowych.

Zobacz również:

  • ServiceNow otwiera w Polsce biuro
  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Oferta firmy Kingsoft jest bardzo atrakcyjna cenowo. Zgodnie z informacjami podanymi na stronach internetowych firmy oraz w chińskiej prasie cały pakiet w wersji korporacyjnej ma kosztować 157 USD (licencja na jednego użytkownika), a wersja studencka - prawie dwudziestosześciokrotnie mniej. Kingsoft oferuje dodatkowe rabaty dla tych, którzy zdecydują się na zakup przed 25 maja. Firma poszukuje też chętnych do współpracy firm OEM.

Ceny WPS Office są znacznie niższe od cen sprzedawanego w Chinach pakietu Microsoft Office 2000. Porównanie ceny chińskiego produktu z cenami Office XP opublikowanymi w amerykańskiej witrynie Microsoftu również wypada na korzyść chińskiej firmy. Profesjonalna edycja Office XP, której sprzedaż rozpocznie się w USA 31 maja, ma kosztować bowiem 579 USD, a uaktualnienie - 329 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200