Skoncentrowani na potrzebach

Firma QAD konsekwentnie realizuje strategię koncentracji na potrzebach firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Polski oddział QAD ma zaś ambitne plany rozwojowe.

"W przypadku lokalnych kontraktów, w minionym roku dominowała praca z dotychczasowymi klientami. Wielu z nich wykorzystało okres spowolnienia do aktualizacji oprogramowania, optymalizacji tego, co funkcjonowało wcześniej lub wdrożenia dodatkowych modułów" - mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor ds. realizacji w QAD Polska.

W zeszłym roku konsultanci uczestniczyli w 34 rozbudowanych projektach ERP w Polsce. Zdaniem przedstawicieli spółki, co czwarty prowadzony projekt dotyczył aktualizacji oprogramowania, a co piąty - wdrożenia systemu od podstaw. Poza realizacją projektów na lokalnym, polskim rynku, konsultanci QAD Polska odpowiadają również za wsparcie globalnych klientów QAD w modelu outsourcingu. Do grona koncernów obsługiwanych z wrocławskiego centrum zaliczają się m.in. firmy: Avery Dennison, Altadis, Kraft i Bobst. Polski oddział jest silnym centrum zasobowym dla QAD na świecie. "Obecnie około 40 proc. czasu naszych specjalistów jest poświęcone na projekty globalne. W żadnym stopniu nie ogranicza to jednak naszej działalności na rynku lokalnym. Wielką wartością jest zaś wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy naszymi pracownikami w Europie" - mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor ds. realizacji w QAD Polska. Na potrzeby innych rynków konsultanci polskiego oddziału QAD realizują m.in. projekty wdrożeniowe i programistyczne. "Systematycznie budujemy podwaliny pod lepsze postrzeganie lokalnego rynku i roli polskiego oddziału w korporacji QAD" - twierdzi Jarosław Jaśkiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktu w polskim oddziale firmy.

Na dwóch nogach

Działalność QAD Polska koncentruje się na potrzebach firm lokalnych oraz projektach realizowanych na rzecz klientów międzynarodowych. "W przypadku lokalnych kontraktów w minionym roku dominowała praca z dotychczasowymi klientami. Wielu z nich wykorzystało okres spowolnienia do aktualizacji oprogramowania, optymalizacji tego, co funkcjonowało wcześniej lub wdrożenia dodatkowych modułów" - mówi Paweł Daszkiewicz. Realizowane projekty miały na celu m.in. uruchomienie modułu Business Intelligence, wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie relacjami z klientami czy obsługę magazynów. Jednocześnie, większość projektów nakierowanych na rozbudowę funkcjonalności oprogramowania dotyczyła obszarów szeroko rozumianej logistyki. W ciągu minionego roku do grona użytkowników systemu QAD Enterprise Applications dołączyły m.in.: Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT oraz firma Zetkama. Projekty związane z modernizacją systemu prowadzono m.in. w firmach: Drumet, Prema, Nutricia i ZWC Millano. Dodatkowo, realizowane były wdrożenia na rzecz polskich oddziałów koncernów: Imperial Tobacco Group, Oerlemans, Gemalto i Twinings. Do największych ubiegłorocznych sukcesów firmy na polskim rynku zaliczany jest też opisywany obok projekt dla firmy .

Strategia branżowa...

Firma QAD zamierza koncentrować własne działania na rozwoju oferty pod kątem specyficznych potrzeb dwóch szczególnych branż: produkcyjnej i dystrybucyjnej. "Doszliśmy do wniosku, że w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim specjalizacja. Wydaje nam się, że dzięki takiemu podejściu udało nam się bardzo dobrze przetrwać kryzys" - mówi Artur Sawicki, dyrektor ds. sprzedaży w firmie QAD Polska. W nomenklaturze QAD branża wytwórcza podzielona została na kilka odrębnych segmentów.


TOP 200