Sklep otwarty

OpenShop jest kolejnym na polskim rynku systemem do tworzenia sklepów internetowych.

OpenShop jest kolejnym na polskim rynku systemem do tworzenia sklepów internetowych.

OpenShop, obok aplikacji, takich jak InterShop czy IBM Net.Commerce, należy do najpopularniejszych rozwiązań przeznaczonych do tworzenia internetowych sklepów lub katalogów. Produkt niemieckiej firmy OpenShop ma architekturę modułową - poszczególne moduły to "półfabrykaty", z których buduje się aplikację sklepu elektronicznego za pomocą oprogramowania pomocniczego, takiego jak FrontPage czy Dreamweaver. OpenShop jest oferowany w czterech wersjach (Professional, Business, Mall i Hosting), które różnią się liczbą zawartych modułów i przeznaczeniem.

Poza wersją podstawową do OpenShopa dołączono moduły do prowadzenia statystyk (m.in. analizy marketingowe, wykresy graficzne obrazujące bieżącą sprzedaż), obsługi różnych systemów płatności (także elektronicznymi pieniędzmi), prowadzenia aukcji, obsługi inteligentnych agentów. Dostępny jest także moduł pozwalający na graficzne, interaktywne tworzenie schematu funkcjonowania sklepu i przetwarzania zamówienia. W przyszłości pojawi się moduł Ordertainment łączący różne możliwości komunikacji interaktywnej (dialogi online, trójwymiarowe światy wirtualne itd.).

Integracja z ERP

Produkty Intershop współdziałają z większością znanych systemów operacyjnych (Windows NT, Tru64 Unix, Sun Solaris, Linux) i serwerami internetowymi (MS IIS, Apache, Netscape). Wyposażono je w interfejsy do różnych baz danych (MS SQL, mySQL, Informix, Oracle, MS Access, ODBC, a także dane w postaci strukturalnych danych tekstowych).

Ze względu na wydajność systemu po stronie użytkownika, praktycznie nie stosuje się apletów Javy. Program nie wymaga plików cookies, tworzy kod HTML w wersji 2.0, który obsługują także starsze przeglądarki.

W OpenShopa wbudowano interfejs WAP (Wireless Access Protocol), dzięki czemu w przyszłości będzie możliwa budowa aplikacji bazujących na OpenShopie współpracujących np. z telefonami komórkowymi.

U nas

Dystrybutorem oprogramowa-nia OpenShop w Polsce jest warszawska firma Dal SA (http://www.dal.pl), a aplikacje bazujące na OpenShopie zamierzają tworzyć warszawski DataProtector i gdański MicroSun. Ostatnia z tych firm przygotowuje moduł do systemu MOS firmy Solid Consult, mający stanowić rozszerzenie typu e-commerce oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Więcej informacji o technologii OpenShop znajduje się pod adresemhttp://www.openshop.com . Cena oprogramowania OpenShop wynosi od 500 do ok. 5 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200