Skanowanie z Microtekiem

Na polski rynek trafił najnowszy skaner firmy Microtek – ScanMaker 3800 o rozdzielczości optycznej 600 x 1200 dpi i 48-bitowej głębi kolorów.

Na polski rynek trafił najnowszy skaner firmy Microtek – ScanMaker 3800 o rozdzielczości optycznej 600 x 1200 dpi i 48-bitowej głębi kolorów.

Produkt dostarczany jest wraz z pakietem oprogramowania do rozpoznawania tekstu, edycji grafiki oraz projektowania stron WWW. Posiada wbudowany panel składający się z pięciu przycisków, które uruchamiają następujące procesy:

-skanowania

-automatycznego przekształcania tekstu w format gotowy do komputerowej edycji

-kopiowania

-wysyłania zeskanowanych materiałów pocztą elektroniczną

-umieszczania ich na stronie WWW.

Skaner posiada również wbudowany 16-bitowy konwerter ADC (Analogue to Digital Converter), który przekształca sygnał analogowy na cyfrowy, co zdaniem producenta pozwala na precyzyjniejsze odwzorowanie kolorów.

Zobacz również:

  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty
  • Ta inicjatywa Apple budzi poważne zastrzeżenia zwolenników ochrony prywatności

Urządzenie komunikuje się z komputerem przez port USB. Skaner współpracuje z systemami operacyjnymi: Windows 98, 2000, ME, Apple iMac, G3 i G4.

Dołączane oprogramowanie to Microtek Scan Wizard 5 - kreator procesu skanowania. Zarządza wszystkimi czynnościami wykonywanymi przez skaner i zainstalowane oprogramowanie. Odpowiada za właściwy przebieg skanowania, zapisywania dokumentów i zdjęć, wysyłania ich pocztą elektroniczną oraz publikację w Internecie. Posiada wbudowany moduł OCR, który automatycznie zapisuje skanowany tekst w formacie Microsoft Word lub PDF. Dodatkowo, użytkownicy mogą wybrać standardowe lub zaawansowane funkcje pracy, tak, aby dostosować je do swoich potrzeb, doświadczeń czy stopnia zaawansowania projektu.

Do skanera dołączane są także programy do edycji grafiki: Adobe PhotoDeluxe 4.0 dla komputerów PC i Adobe PhotoShop 5.0 LE współpracujący z komputerami Macintosh. Pakiet oprogramowania zawiera też narzędzia do projektowania stron WWW (Trellix Web), wzbogacania ich o zdjęcia (Ulead PhotoExplorer dla użytkowników Windows i Macinstosh) oraz rozpoznawania tekstu ABBYY FineReader.

ScanMaker będzie dostępny na początku listopada br. Objęty jest dwuletnią gwarancją. Kosztuje 375 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.

Więcej informacji: http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200