Skanowanie w wielkim formacie

W ofercie polskiej firmy Aplikom pojawiły się wielkoformatowe skanery rolkowe Colortrac SmartLF Gx. Jest to rodzina skanerów do zastosowań profesjonalnych, pracujących w technologii CCD i oferujących rozdzielczość optyczną skanowania wynoszącą 1200x600 dpi.

Jak podaje dystrybutor, urządzenia mogą pracować z szybkością do 7,6 cm/s w przypadku skanowania kolorowych oryginałów oraz 15,2 cm/s w trybie monochromatycznym. W urządzeniach zastosowano system Digital Camera Units (DCU) - każdy ze skanerów posiada 5 jednostek DCU. Na jedną taką jednostkę składa się układ luster, czteroliniowa kamera CCD (10,8 tys. pikseli) i mikrosoczewka z powlekaną optyką i filtrem podczerwieni. Każda jednostka DCU może skanować obrazy z wejściową rozdzielczością optyczną 1200x600 dpi i uzyskać 48-bitowe dane kolorowe lub 16-bitowe dane monochromatyczne.

Skanowanie w wielkim formacie

Colortrac SmartLF Gx42

Skanery dostępne są w wielkości 25 i 42 cali, dzięki czemu maksymalna szerokość skanowanych oryginałów wynosi odpowiednio 63,5 i 106,7 cm. Urządzenia będzie można także kupić w wersji mono, kolorowej lub kolorowej-ekspress oraz w wersjach pozwalających na skanowanie materiałów o grubości do 0,5 i do 2 cm. Te ostatnie model wyposażone zostały w mechanizm regulacji grubości skanowanego dokumentu, MTM - Mothorized Trick Media.

Więcej informacji: Aplikom

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200