Skaner razem z drukarką

Agfa i Lexmark wprowadzają tylko na rynek polski zestaw SnapScan 310 i Jetprinter 2030.

Agfa i Lexmark wprowadzają tylko na rynek polski zestaw SnapScan 310 i Jetprinter 2030.

Agfa i Lexmark podpisały umowę o współpracy marketingowej na rynku polskim i wprowadzeniu do oferty komplementarnych zestawów do skanowania i druku. Pierwszy taki zestaw składa się ze skanera Agfa SnapScan 310 i drukarki Lexmark 2030. Jest on przeznaczony dla użytkowników indywidualnych lub małych biur.

Jak sądzą przedstawiciele współpracujących firm, w Polsce szybko rośnie popyt na urządzenia do przetwarzania danych do postaci elektronicznej (skanery i cyfrowe fotoaparaty) oraz drukarki kolorowe. Zestaw składający się ze skanera i drukarki może być przydatny w działach marketingu przy przygotowywaniu prezentacji ilustrowanych zdjęciami, znakami towarowymi i grafiką.

Snapscan 310 jest uniwersalnym skanerem stacjonarnym o rozdzielczości optycznej 300 x 600 dpi (rozdzielczość interpolowana - 2400 dpi) przy 30-bitowej głębi koloru. Maksymalna powierzchnia dokumentów wynosi 216 x 297 mm, a czas skanowania - 5 ms/linię (tryb mono) lub 10 ms/linię (kolor). Skaner jest wyposażony w złącze SCSI i w wersji dla komputerów PC zawiera kartę interfejsu SCSI firmy Adaptec.

Wraz z urządzeniem dostarczane jest oprogramowanie do optycznego rozpoznawania znaków Read IRIS 3.9. Jeśli komputer ma modem i zainstalowane oprogramowanie faksowe, to podłączenie skanera umożliwia wysyłanie faksów, podobnie jak w standardowych urządzeniach faksujących. Dodatkowym wyposażeniem jest moduł do skanowania przezroczy oraz automatyczny podajnik dokumentów.

Natomiast atramentowa drukarka Jetprinter 2030 ma rozdzielczość 600 x 300 dpi, a jej nominalna szybkość druku wynosi 3 str./min (mono) i 1 str./min (kolor). Urządzenie jest wyposażone w automatyczny podajnik na 100 kartek oraz dwie głowice drukujące (mono oraz kolorowa). Ładunek czarnego umożliwia wydrukowanie ok. 1300 stron, a głowica kolorowa - ok. 240 kartek (przy standardowym 5% pokryciu).

Zestaw Agfa SnapScan 310 i Lexmark Jetprinter 2030 ma być dostępny w ofercie California Computer oraz Office Centre. Jego sugerowana cena dla końcowego użytkownika wynosi 1790 zł (z VAT).


TOP 200