Skaner dla wymagających

ScanMaker 9800XL to najnowszy skaner formatu A3 firmy Microtek o głębi kolorów 48-bit i rozdzielczości 1600 x 3200 dpi.

ScanMaker 9800XL to najnowszy skaner formatu A3 firmy Microtek o głębi kolorów 48-bit i rozdzielczości 1600 x 3200 dpi.

Urządzenie wyposażono w potrójny interfejs (USB, FireWire, SCSI-II), pakiet oprogramowania do edycji grafiki, kalibracji kolorów i rozpoznawania tekstu, kreator współdzielenia skanera w sieci lokalnej oraz (opcjonalnie) przystawkę do skanowania materiałów transparentnych, w tym zdjęć rentgenowskich.

W konstrukcji skanera zastosowano nowy, precyzyjny mechanizm optyczny, który w połączeniu z układem CCD pozwala powiększyć aż o 533 proc. materiały o rozdzielczości 300 dpi w druku.

Dzięki zastosowaniu interfejsu FireWire, skanowanie pełnokolorowego materiału o maksymalnej wielkości 43 x 30 cm zajmuje mniej niż sześć minut.

ScnMaker 9800XL wykorzystuje technologię wielokrotnego próbkowania (ang. multiple sampling), która umożliwia zredukowanie ewentualnych zniekształceń skanowanego materiału. Każda przetwarzana przez skaner linia jest wielokrotnie sprawdzana. Częstotliwość prób jest określana przez użytkownika i wynosi 2, 4 lub 8.

Urządzenie posiada również funkcję współdzielenia w sieci lokalnej. Kreator skanowania sieciowego (ScanWizard Pro) umożliwia wykorzystywanie skanera przez każdego użytkownika sieci LAN.

Opcjonalnie, skaner może być wyposażony w przystawkę dla skanowania slajdów i negatywów. TMA 1600 udostępnia obszar skanowania wielkości 40,6 x 30 cm. Wyposażona jest w komplet szablonów, dzięki którym film umieszczony jest nad szybą skanera co pozwala uniknąć zniekształceń typu pierścienie Newton’a.

ScanMaker 9800XL jest dostarczany z bogatym pakietem oprogramowania: Microtek ScanWizard Pro 6.1x oraz Microtek Scanner ICC Profiler. Microtek’s ScanWizard Pro jest kreatorem procesu skanowania. Zarządza wszystkimi czynnościami wykonywanymi przez skaner i zainstalowane oprogramowanie. Posiada komplet zaawansowanych narzędzi do reprodukcji kolorów. Umożliwia korektę kolorów z automatyczną regulacją poziomów i możliwością ich numerycznych ustawień dla mniej doświadczonych użytkowników oraz zarządza ilościowym sprzężeniem zwrotnym w rozmaitych urządzeniach niezależnych (LCH) lub zależnych (RGB, CMYK) od użytych profili kolorów. Specjalizowane kalibratory wspomagające zarządzanie kolorami są zgodne ze standardami ICC (International Colour Consortium), co gwarantuje kompatybilność z innymi urządzeniami np. monitorami czy drukarkami. Skaner dostarczany jest także z oprogramowaniem do skanowania SilverFast Ai5.5, zarządzania kolorami Kodak Digital Science (również zgodnym ze standardami ICC), programem do edycji grafiki Adobe PhotoShop, rozpoznawania tekstu ABBYY FineReader , przeglądarką zdjęć Ulead PhotoExplorer i innymi narzędziami typu Arobat Reader.

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją i kosztuje 8200,00 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.

Więcej informacji:

http://www.veracomp.pl


TOP 200