Skalowanie błyskawiczne - fińskie Tibio zaspokaja rosnący popyt na przechowywanie danych


Żyjemy w świecie zdigitalizowanych organizacji. Firmy na wyścigi prowadzą projekty cyfrowej transformacji, aby zachować konkurencyjność. Usługi IT nigdy nie cieszyły się tak wielką popularnością. Przy tym bardzo trudno znaleźć wykwalifikowany personel. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług IT. Według raportu „Europe IT Services Market Report” przygotowanego przez Research and Market w 2017 r., europejski rynek usług informatycznych wzrośnie z około 290 miliardów dolarów w 2016 r. do około 318 miliardów dolarów w 2020 r.

Tibio rośnie wraz z rynkiem - jako dostawca usług IT z siedzibą w Finlandii, który oferuje pełen zakres usług IT. W 2015 r. Tibio dostrzegło swoją szansę - weszli na rynek z usługą hostingową. „Popularność hybrydowych środowisk informatycznych, w których organizacja outsourcuje niektóre systemy IT i obciążenia do zewnętrznych dostawców takich jak my, i samodzielnie zarządza pozostałymi, zdecydowanie rośnie” - mówi Harri Savolainen, dyrektor zarządzający Tibio. „Dzięki technologii wirtualizacji możemy skutecznie przenosić systemy z centrów danych naszych klientów do własnych.”

Podstawowym warunkiem sukcesu na konkurencyjnym rynku hostingu jest absolutna niezawodność i skalowalność. Do obsługi operacji o kluczowym znaczeniu dla klientów Tibio wybrało rozwiązania Lenovo Data Center - serwery Lenovo Flex System z Lenovo XClarity. „Funkcjonalność i niezawodność to kluczowe powody, które zadecydowały o wyborze sprzętu Lenovo” - mówi Harri Savolainen. „Do obsługi obciążeń klientów i wypełniania zobowiązań zapisanych w umowach SLA potrzebujemy infrastruktury, na której możemy polegać. To właśnie oferuje nam Lenovo.

Tibio rozwija się w tempie 20% rocznie - dlatego tak ważne jest, aby ich centra danych były skalowalne. Nowe przepisy dotyczące ochrony danych w Unii Europejskiej wymagają przechowywania danych w kraju macierzystym, co znacznie zwiększa zapotrzebowanie na lokalne usługi przechowywania danych. Tibio dobrze się na to przygotowało. „Dzięki Lenovo Flex System,” - mówi Harri Savolainen, „możemy łatwo i szybko dodawać nowe węzły obliczeniowe, żeby zwiększyć wydajność - to pozwala nam zaoferować naszym klientom usługi charakteryzujące się wysoka elastycznością.” Fiński oddział Lenovo świadczy Tibio również usługi wynajmu sprzętu dla centrum danych. W ten sposób firma zyskała jeszcze większą elastyczność.

Dzięki niezawodnym, skalowalnym serwerom Lenovo Flex System, które są gotowe do wzrostu wraz ze zwiększającym się popytem, Tibio ma doskonałą pozycję, aby zająć czołowe miejce na rynku dostawców usług IT w Finlandii. Dowiedz się więcej czytając case study (https://lenovosuccess.com/casestudy/tibio).

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.