Siri przeleje nam szybko pieniądze z jednego konta PayPal na inne

PayPal oferuje usługę, która pozwala użytkownikom smartfonów iPhone przekazywać między sobą pieniądze, wydając takie polecenie głosem osobistemu asystentowi Siri. Usługa jest obecnie dostępna w 30 krajach.

Najpierw użytkownik musi oczywiście zainstalować na swoim smartfonie aplikację Siri. Może wtedy otworzyć ją i powiedzieć głośno polecenie “Hey Siri, send Nathan $20 using PayPal.” Wtedy aplikacja przeleje te pieniądze bezzwłocznie na konto PayPal użytkownika Nathan. Przed wysłaniem pieniędzy użytkownik może też – o ile ustawił wcześniej taką opcję – dokonać weryfikacji, używając do tego celu mechanizmu Touch ID.

Uruchamiając tę usługę PayPal chciał maksymalnie uprościć proces przelewania pieniędzy za pomocą smartfona z jednego konta PayPal na inne. Jest szczególnie przydatna opcja wtedy, gdy użytkownik podróżuje np. samochodem i chce jak najszybciej zasilić konto PayPal osoby, od której pożyczył dajmy na to wcześniej pieniądze.

Zobacz również:

  • E-commerce przesuwa się w kierunku social commerce - wyniki badania Paypal
  • Nowa usługa chmurowa do korzystania z botów AI
  • 5 darmowych narzędzi pomocnych w organizacji pracy

Wprowadzenie takiego rozwiązania do smartfonów stało się możliwe po tym, gdy Apple udostępnił system operacyjny iOS 10, otwierając jednocześnie oprogramowanie Siri i pozwalając niezależnym deweloperom budować aplikacje korzystające z usług tego oprogramowania i integrować je z nim.

O oto lista krajów i języków (wśród których nie niestety polskiego), które są obsługiwane przez to rozwiązanie: Australia, Austria, Belgia (francuski i holenderski), Brazylia, Kanada (angielski i francuski), Chiny, Dania, Finlandia (fiński), Francja, Niemcy, Hong Kong, Indie, Izrael (hebrajski), Włochy, Japonia, Malezja, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Rosja, Arabia Saudyjska (arabski), Singapur (angielski), Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria (francuski, niemiecki i włoski), Tajlandia, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie (arabski) i USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200