Singular do października zakończy przejęcie Baan Polska

Nową firmą powstałą na skutek przejęcia Baan Polska przez Singular Software będzie kierować Grek George Thiopulos.

Nową firmą powstałą na skutek przejęcia Baan Polska przez Singular Software będzie kierować Grek George Thiopulos. Od maja br. pełni on funkcję dyrektora regionalnego we wszystkich biurach Baana w Europie Centralnej i Wschodniej, wykupionych przez Singular, który ma w nich 100% udziałów. Przypomnijmy: przechodzący reorganizację Baan Polska, podobnie jak inne oddziały Baan Company w Europie Środkowej i Wschodniej, został na początku 1999 r. wydzielony z macierzystej korporacji; biura kupił Singular i na ich bazie tworzy własne oddziały, które mają pełnić rolę resellerów Baana w poszczególnych krajach.

Połączenie w toku

Docelowo G. George Thiopulos ma objąć stanowisko dyrektora generalnego oddziałów w Polsce, Czechach i na Węgrzech. W Polsce jego nominacja nie zostanie jednak ogłoszona, zanim nie zakończy się formalny proces przejęcia Baan Polska. W zarządzie spółki nadal zasiada Aleksander Bening, dotychczasowy dyrektor generalny.

Na razie - według informacji udzielonych przez przedstawicieli Singular - procedury prawne związane z przejęciem oddziałów Baana zakończono w Czechach, Grecji i na Węgrzech. W Polsce proces przejmowania Baan Polska przez Singular Software zakończy się w dopiero w październiku br. Opóźnienia przedstawiciele firmy tłumaczą przeszkodami biurokratycznymi. Prawdopodobnie na przełomie października i listopada firma przestanie posługiwać się nazwą Baan Polska, do czego zobowiązuje ją umowa z Baan Company.

Baan zostaje w Polsce

Z końcem czerwca br. Aleksander Bening przestał być dyrektorem generalnym Baan Polska przejętego przez Singular. Został natomiast mianowany szefem odrębnego przedstawicielstwa Baana w Polsce. W przeciwieństwie do dotychczas istniejącego oddziału, który do tej pory reprezentował Baana w Polsce, przedstawicielstwo nie będzie zajmować się sprzedażą systemów klasy ERP. Do jego podstawowych zadań będzie należeć współpraca z firmami partnerskimi.


TOP 200