Silniej w Linuksie

Po trzech miesiącach od premiery pierwszych produktów przeznaczonych na Linuksa, Informix wprowadził na rynek kolejne trzy rozwiązania dla tego systemu.

Po trzech miesiącach od premiery pierwszych produktów przeznaczonych na Linuksa, Informix wprowadził na rynek kolejne trzy rozwiązania dla tego systemu.

Informix rozszerzył ofertę rozwiązań dla jedynego dostępnego bezpłatnie systemu operacyjnego - Linuksa. Wprowadził do sprzedaży kolejne produkty przystosowane do pracy pod jego kontrolą: Informix-SE i Dynamic 4GL. A w ciągu dwóch miesięcy wejdzie na rynek flagowy produkt firmy - Dynamic Server.

Informix był jedną z pierwszych firm, która w lipcu br. zaoferowała komercyjną bazę danych na tę platformę. Był to Informix-SE i Informix-ESQL/C. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ok. 8 tys. nowych klientów na świecie zakupiło takie rozwiązania - zapewnia kierownictwo firmy. Był to jeden z głównych powodów większego zaangażowania się w rozwiązania pracujące na tym systemie. Według przedstawicieli Red Hat Software, jednej z firm zajmujących się rozwojem Linuksa, zauważa się coraz większe zainteresowanie użytkowników tym systemem. Dzięki temu ma on stać się interesującą propozycją również na rynku korporacyjnym. Jednym z przykładów była propozycja zakupienia pakietu akcji w Red Hat wysunięta przez kilku dużych producentów oprogramowania.

"Widzimy coraz większe zainteresowanie Linuksem. W Polsce, podobnie jak miało to miejsce kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, organizowane są poświęcone jemu konferencje, spotkania użytkowników. Mamy nadzieję, że dzięki zaoferowaniu naszych baz danych pracujących na tej platformie zwiększy się grupa użytkowników rozwiązań Informixa" - mówią przedstawiciele polskiego oddziału Informix Software.

Informix Dynamic Server dla Linuksa zaprojektowano tak, aby mógł być w pełni wykorzystywany przy aplikacjach internetowych. Pozwala, według zapewnień producenta, na podstawie bazy danych opracowywać rozwiązania do handlu elektronicznego. Dynamic Server współpracuje z innym bezpłatnym rozwiązaniem, serwerem internetowym Apache Web Server. Dynamic-4GL ma z kolei pomóc twórcom oprogramowania opracować rozwiązania typu chudy klient/serwer, pracujące pod kontrolą systemu Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200