Siła w partnerze

Firma Human Dialog z Wrocławia specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań wspomagających pracę hurtowni i sieci sklepów.

Firma Human Dialog z Wrocławia specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań wspomagających pracę hurtowni i sieci sklepów.

Human Dialog działa głównie na rynku niemieckim, poszukuje jednak partnerów wdrożeniowych w Polsce. Firma została założona w 1994 r. przez Andrzeja Krawczyka, wówczas studenta Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej.

Przełom z zagranicy

Już na początku podjęto decyzję o tworzeniu oprogramowania standardowego, niemalże "z półki". Pierwszym pomysłem było stworzenie oprogramowania dla płatnych telewizji. Niestety, mimo zapowiedzi wejścia na polski rynek niektórych telewizji kodowanych, nie udało się zrealizować tego projektu.

Następnym działaniem było stworzenie oprogramowania HumanBusiness do obsługi hurtowni i punktów sprzedaży. "Boleśnie przekonaliśmy się wówczas, że - pomimo posiadania dobrych naszym zdaniem rozwiązań - wejście na rynek w połowie lat 90. nie było możliwe bez poważnego kapitału i rozszerzenia oferty" - mówi Andrzej Krawczyk, właściciel Human Dialog. "Przełom stanowiła decyzja o podjęciu współpracy z niemiecką firmą Management & Software im Bauwesen. Kontakt z nią nawiązaliśmy przypadkiem przez ogłoszenie w prasie" - dodaje.

Dzięki niemieckiemu partnerowi firma mogła zająć się tym, do czego osoby w niej pracujące były predysponowane, pozostawiając problemy związane z promocją produktów partnerowi. Związanie się z Management & Software im Bauwesen spowodowało jednak, że firma działa dzisiaj głównie na rynku niemieckim.

Spokojny rozwój

W ciągu trzech lat od nawiązania współpracy z niemieckim partnerem Human Dialog stworzyła rozbudowaną wersję HumanBusiness. Powstały nowe moduły pakietu, w tym HumanReports - program do tworzenia i drukowania raportów, HumanPerris - graficzny system do zarządzania projektami i zasobami firmy oraz Human Tilos - system do projektowania przebiegu budowy autostrad, kolei, wieżowców i innych przedsięwzięć w czasie i przestrzeni. Ten ostatni system jest wykorzystywany m.in. przez niemiecką firmę DGT, zajmującą się projektowaniem trakcji kolejowych dla Deutsche Bahn.

Do końca br. mają zostać zakończone prace nad oprogramowaniem łączącym funkcje systemów obiegu dokumentów oraz zarządzania projektami i zasobami firmy. Docelowo będzie ono powiązane z gospodarką magazynową i innymi obszarami zarządzania przedsiębiorstwem.

Powrót do Polski

Plany na najbliższe lata to przede wszystkim dalszy rozwój oprogramowania do zarządzania logistyką. "Jest to obszar, w którym jest jeszcze dużo do zrobienia i który daje nadzieję na sukces na rynkach międzynarodowych, w tym amerykańskim" - twierdzi Andrzej Krawczyk. "Poszukujemy także partnerów, którzy zajęliby się przystosowaniem naszych pakietów do potrzeb ostatecznego klienta" - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200