Sikur One - smartfon z Androidem dla osób dbających o prywatność

Skiur One to smartfon zaprojektowany od podstaw w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu ochrony prywatności. Czym charakteryzuje się ta nietypowa konstrukcja?

Sikur Labs to firma, która zajmuje się bezpieczeństwem sieci komórkowych. Przedsiębiorstwo to w 2015 roku wprowadziło na rynek pierwsze urządzenie o nazwie GranitePhone. Trzy lata później na rynku zadebiutował Sikur Phone, a teraz konsumenci mogą zakupić trzecią konstrukcję o nazwie Sikur One.

Sikur One

Sikur One

Najnowszy smartfon firmy Sikur Labs powstał z myślą o konsumentach, którym zależy na jak najlepszej ochronie ich bezpieczeństwa i prywatności w sieci bez dużych wyrzeczeń. Urządzenie w dalszym ciągu pracuje pod kontrolą Androida i jest pełnoprawnym smartfonem.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Telefon został opracowany we współpracy z brazylijską firmą Multilaser i jest w pełni zgodny z koncepcją Zero Trust. Sikur One to urządzenie, które nie ufa żadnemu podmiotowi w kwestii prywatności i bezpieczeństwa. Oznacza to, że użytkownik musi bardzo często potwierdzać swoją tożsamość podając dane identyfikacyjne.

Smartfon do potwierdzania tożsamości wykorzystuje tokeny bez haseł, co zmniejsza ryzyko ataków phishingowych.

Producent rekomenduje Sikur One do stosowania w organizacjach o podwyższonym ryzyku. Smartfon idealnie sprawdzi się również w organach administracji rządowej. Urządzenie sprzedawane jest również w otwartej dystrybucji. Zakup nie jest limitowany.

Smartfon spełnia wszystkie standardy ochrony danych Unii Europejskiej. Producent zastosował autorskie programy do obsługi połączeń i wiadomości SMS. Telefon posiada funkcję zdalnego blokowania oraz czyszczenia danych. Oprogramowanie dba również o zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do pamięci masowej poprzez port USB wbudowany w urządzenie.

Sikur Labs nie pozwala na instalację plików .APK spoza zaufanych sklepów z aplikacjami. Domyślnie wyłączone są wszystkie usługi lokalizacyjne. Aktualizacje oprogramowania udostępniane są poprzez kanał OTA.

Sikur One to smartfon z nieco przestarzałymi podzespołami. Urządzenie posiad 6,5-calowy ekran HD oraz ośmiordzeniowy procesor (producent nie ujawnia szczegółów). Smartfon kupimy w wersji z 4 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Telefon obsługuje Dual-SIM oraz posiada czytnik kart pamięci microSD. Zdjęcia wykonamy 13 MP aparatem głównym. Do wideorozmów służy 5 MP aparat przedni.

Telefon działa pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida 11 i nie posiada modemu 5G. Sugerowana cena detaliczna wynosi zaledwie 275 dolarów, ale musimy do niej doliczyć 145 dolarów rocznie za możliwość korzystania z aplikacji Sikur Messenger.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200