Siemens przekaże w outsourcing produkcję dużej partii telefonów komórkowych

Niemiecki producent podjął działania, które mają mu pozwolić na znalezienie się w pierwszej trójce największych producentów telefonów komórkowych na świecie.

Siemens, niemiecki producent sprzętu telekomunikacyjnego, zamierza przekazać produkcję swoich telefonów komórkowych firmie Flextronic z Singapuru. Umowa zawarta została na trzy lata i dotyczy wyprodukowania 33 mln aparatów telefonicznych.

Jednocześnie dział Information and Mobile Communications Siemensa ma zwiększyć zdolności produkcyjne dwóch swoich zakładów w Niemczech i jednego w Chinach, co ma pozwolić na produkcję do 10 mln sztuk telefonów rocznie.

Siemens zakłada, że działania te umożliwią firmie wejście do pierwszej trójki największych producentów telefonów komórkowych na świecie.

Wcześniej niemiecki producent sprzedał Flextronicowi fabrykę w Dani, którą pozyskał wraz z przejęciem działu produkcji telefonów od firmy Bosch. Natomiast Flextronic kupił w ubiegłym roku zakład produkcji serwerów od spółki Fujitsu-Siemens.

Nie jest to pierwsza umowa producenta z Singapuru, którą zawarł on w tym roku z innymi znanymi producentami telekomunikacyjnymi. W maju podpisał on umowę o wartości 30 mld USD z Motorolą, dotyczącą produkcji telefonów, pagerów i innych urządzeń telekomunikacyjnych.

***

Siemens kupuje od Boscha produkcję telefonów GSM

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200