Siemens po restrukturyzacji

250 dziennikarzy z całego świata wzięło udział w tegorocznej konferencji zorganizowanej przez Siemens-Nixdorf Informationssysteme w Bostonie. Po raz pierwszy zostali na nią zaproszeni także dziennikarze z Europy Wschodniej.

250 dziennikarzy z całego świata wzięło udział w tegorocznej konferencji zorganizowanej przez Siemens-Nixdorf Informationssysteme w Bostonie. Po raz pierwszy zostali na nią zaproszeni także dziennikarze z Europy Wschodniej.

Na konferencji zaprezentowano pierwsze po restrukturyzacji sukcesy całej korporacji, w tym również oddziału amerykańskiego, plany firmy związane z prezentacją osiągnięć na najbliższych targach Cebit '96 oraz efekty współpracy z najważniejszą amerykańską uczelnią techniczną Massachusetts Institute Technology(MIT) i z jednym z Ośrodków Badawczo-Rozwojowych Siemensa w Princeton w stanie New Jersey.

"Siemens-Nixdorf Informationssysteme, po raz pierwszy od czasu restrukturyzacji polegającej na wydzieleniu 3 niezależnych oddziałów odpowiedzialnych za produkty, rozwiązania i usługi, zanotował wzrost obrotów o 10% (do 12,8 mld DM) i zysk w wysokości 62 mln DM" - powiedział na spotkaniu powitalnym Peter Page, członek Zarządu SNI AG.

"Swoją szansę SNI widzi we wdrożeniu nowej strategii o nazwie "User Centered Computing", mającej na celu lepsze dopasowanie się do potrzeb klienta. Z punktu widzenia klienta oznacza to, że kluczowym punktem integracji jest stacja robocza podłączona do heterogenicznej sieci serwerów, a nie np. mainframe" - twierdzi Peter Page.

Siemens-Nixdorf Informationssysteme był do tej pory firmą, której większość obrotów była wypracowana przez oddział niemiecki (8,3 mld DM, 65% światowych obrotów korporacji w 1995 r.). Zamierzeniem firmy jest jednak doprowadzenie do 2000 r. do upowszechnienia działalności międzynarodowej, a co za tym idzie - do wypracowania równych części dochodu przez: oddział niemiecki, resztę Europy i resztę świata. To też było powodem zorganizowania konferencji w amerykańskim oddziale firmy. Amerykańska część SNI może pochwalić się najwyższym - po oddziale niemieckim SNI - zarówno obrotem (500 mln USD w 1995 r.), jak i dynamiką wzrostu (60%), w pierwszej kolejności związanej z przejęciem w marcu 1995 r. firmy Pyramid Technology.

Siemens-Nixdorf jest obecnie jedynym producentem sprzętu, który zamierza oferować mainframy na platformie RISC. W klasie serwerów oferuje zarówno rozwiązania typu RISC, jak i CISC działające pod BS2000, Unixem lub Windows NT. W ostatnim czasie znacznie rozbudował swoją działalność w zakresie technologii PC. Najnowszy produkt to Scenic - The Multimedium, komputer PC z wbudowanymi możliwościami odbioru telewizyjnego, oraz Scenic Celsius, stacja robocza do przetwarzania grafiki 3-wymiarowej oparta na procesorze Pentium Pro i działająca pod Windows NT. Na tych technologiach są też oparte kasy fiskalne i bankomaty, jak i urządzenia do automatyzacji procesów produkcyjnych. Siemens zawarł ostatnio umowę partnerską z Microsoft na wspólne tworzenie nowych technologii PC.

W zakresie rozwiązań systemowych i usług SNI jest jednym z większych partnerów firmy SAP, oferującej pakiet narzędzi do zarządzania firmą. Proponuje także rozwiązania typu GIS, dla banków, firm ubezpieczeniowych, do przetwarzania i archiwizowania dokumentów, dla biur i małych/średnich firm (COMET) oraz usługi w zakresie WWW.

Na najbliższych targach Cebit Siemens zamierza zaprezentować szeroką gamę produktów poczynając od kart magnetycznych, multimediów i przenośnego biura poprzez sieci neuronowe, hurtownie danych i telepracę aż po WWW i MPP (massively paralel computer).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200