Siemens odnotował 32-proc. wzrost zysków w I kw. roku finansowego 2001

Niemiecki Siemens w I kw. roku finansowego 2001 wypracował zysk netto w wysokości 778 mln euro, czyli o 32% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (591 mln euro). Przychody w tym okresie wy...

Niemiecki Siemens w I kw. roku finansowego 2001 wypracował zysk netto w wysokości 778 mln euro, czyli o 32% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (591 mln euro).

Przychody w tym okresie wyniosły 20,5 mld euro, co oznacza wzrost o 23% w stosunku do 16,7 mld euro, uzyskanych w I kw. ub.r. finansowego. Wyniki te okazały się zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami firmy.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Jednocześnie Siemens poinformował, że już więcej nie będzie uwzględniał w swoich raportach finansowych wyników Infineon Technologies, działu półprzewodników wyodrębnionego w kwietniu 1999 r. z jego struktur. Niemiecki producent zmienił też sposób podawania raportów finansowych, przechodząc ze standardu niemieckiego na amerykański GAAP (Generally Accepted Accounting Principles).

***

Dobry rok Siemensa w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200