Siemens: ochrona sieci WLAN

Siemens oferuje oprogramowanie zarządzające bezprzewodowymi sieciami LAN, które zawiera jednocześnie narzędzia wykrywające i zapobiegające włamaniom.

Produkt o nazwie HiPath Wireless Manager Advanced (HWMA) pozwala administratorom monitorować i analizować ruch pakietów transmitowanych drogą radiową i w razie potrzeby blokować go. Siemens stosuje specjalne algorytmy, które rozpoznają pakiety zawierające niebezpieczny kod.

Sieci WLAN można też chronić przy pomocy rozwiązań opartych na standardzie 802.11i. Jednak standard ten pozwala jedynie szyfrować dane oraz uwierzytelniać użytkowników, nie chroniąc sieci przed zagrożeniami, które może eliminować oprogramowanie HiPath Wireless Manager Advanced.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

HWMA może lokalizować z dużą dokładnością nadajniki radiowe, definiując okrąg o średnicy 6 metrów, w którym znajduje się takie urządzenie. Jest to możliwe dzięki temu, że punkty dostępowe nie tylko obsługują klientów, ale pełnią też rolę czujników badających całe otoczenie.

Oprogramowanie (zależnie od konfiguracji) kosztuje od 1500 do 7500 USD. Użytkownik musi też wykupić licencję na każdy punkt dostępowy, która kosztuje 338 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200