Siemens kupuje producenta rozwiązań dla sektora opieki zdrowotnej

Niemiecki producent liczy, że dzięki przejęciu Shared Medical Systems uda mu się podwoić przychody swojego działu świadczącego usługi.

Siemens przejmie Shared Medical Systems (SMS), amerykańską firmę produkującą oprogramowanie i świadczącą usługi dla sektora opieki zdrowotnej. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana w czerwcu br., szacowana jest na 2,1 mld USD. Przejmowana firma obecna jest również na polskim rynku i bierze udział m.in. w II etapie przetargu na informatyzację 300 największych polskich szpitali.

SMS tworzy specjalistyczne oprogramowanie, systemy handlu elektronicznego i świadczy związane z tymi rozwiązaniami usługi dla sektora opieki zdrowotnej. Siemens liczy, że wraz z przejęciem podwoi przychody swojego działu świadczącego usługi i będą one miały 50-proc. udział w jego całkowitych przychodach.

SMS zatrudnia 7600 pracowników, a jej przychody w minionym roku wyniosły 1,2 mld USD. Jednakże w I kw. br. finansowego wyniki firmy były o wiele gorsze niż rok wcześniej. Sprzedaż spadła z 287 mln USD uzyskanych w I kw. 1999 roku finansowego do 240 mln USD, a zysk z 18,3 mln USD do 2,7 mln. Zdaniem przedstawicieli firmy, taka zniżka przychodów spowodowana była "ogólnobranżowym zastojem w sprzedaży oprogramowania i wolniejszym niż przewidywano powrotem zapotrzebowania na wdrożenia dużych systemów po okresie przygotowań do roku 2000".

Po finalizacji przejęcia amerykańska firma wejdzie w skład Siemens Medical Engineering Group, filii niemieckiego producenta. Zatrudnia ona 19 tys. pracowników i w ub.r. odnotowała sprzedaż rzędu 4,3 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200