Siemens inwestuje 700 mln USD w brazylijski rynek bezprzewodowy

W ten sposób niemiecki producent zamierza zdobyć znaczącą pozycję na rynku rozwiązań bezprzewodowych w Ameryce Łacińskiej.

Siemens zapowiedział zainwestowanie ponad 700 mln USD w ciągu trzech najbliższych lat w rozwijanie działalności związanej z telefonią komórkową na rynku brazylijskim.

Przedstawiciele niemieckiej firmy ujawnili, że Siemens planuje zdobyć większy udział w rynku telefonów GSM w Ameryce Łacińskiej, zaczynając właśnie od Brazylii. Ich zdaniem, właśnie ten rynek będzie najszybciej rozwijającym się rynkiem komórkowym w tym regionie geograficznym.

Siemens liczy, że stanie się jednym z trzech głównych dostawców rozwiązań bezprzewodowych w regionie Ameryki Łacińskiej, uzyskując 25-proc. udział w tamtejszym rynku do roku 2003.

Poza Brazylią, producent zamierza zdobyć znaczącą pozycję na rynku bezprzewodowym w Chile, Argentynie, Wenezueli, Kolumbii i Meksyku. Z jego szacunków wynika, że ok. 12% z 500 mln żyjących w Ameryce Łacińskiej ludzi korzysta z telefonów komórkowych i usług bezprzewodowych, w tym 19 mln w Brazylii. Ponadto w kraju tym współczynnik korzystania przez społeczeństwo z usług telefonii komórkowej wynosi 11%.

***

Siemens przekaże w outsourcing produkcję dużej partii telefonów komórkowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200