Siemens i Toshiba będą wspólnie tworzyć dwuzakresowe telefony dla sieci GSM i UMTS

Niemiecki Siemens i japońska Toshiba podpisały porozumienie, w ramach którego będą wspólnie opracowywać i wytwarzać technologie dla telefonów przeznaczonych dla tzw. sieci trzeciej generacji (UMTS). W...

Niemiecki Siemens i japońska Toshiba podpisały porozumienie, w ramach którego będą wspólnie opracowywać i wytwarzać technologie dla telefonów przeznaczonych dla tzw. sieci trzeciej generacji (UMTS). Współpraca obejmie telefony dwuzakresowe, przeznaczone do wprowadzenia na rynki europejskie, i będzie trwała do końca 2003 r.

Pierwsze aparaty mają trafić na rynek na początku 2002 r. Będą one zgodne zarówno z sieciami GSM, jak i sieciami nowej generacji, wykorzystującymi technologię dostępu radiowego z podziałem kodu WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access).

Przewiduje się, że tego typu dwuzakresowe telefony będą popularne do czasu, aż sieci UMTS staną się powszechnie dostępne w wielu krajach i obejmą zasięgiem dostatecznie dużych obszar.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200