Siemens i Motorola razem?

Kolejni producenci rozważają połączenie swoich działów telefonii komórkowej. Wartość powstałego przez fuzję podmiotu wyniosłaby 25 mld USD.

Kolejni dwaj znaczący gracze na rynku telefonii komórkowej - Motorola i Siemens - negocjują w sprawie powołania nowej spółki joint venture. Firma miałaby powstać na podobnych warunkach do Sony Ericsson Mobile Communications (SEMC), czyli poprzez połączenie działów telefonii komórkowej obu koncernów. Nowo powstała spółka miałaby wartość ok. 20-25 mld USD.

Rzecznicy prasowi Siemensa i Motoroli nie potwierdzili tych doniesień. Według Wall Street Journal, rozmowy między zarządami obu przedsiębiorstw toczą się już od kilku miesięcy. Powodem ewentualnego połączenia działów obu gigantów są prawdopodobnie problemy finansowe zarówno Siemens AG, jak i Motoroli. Globalny kryzys, panujący na rynku IT, dotknął również producentów aparatów komórkowych. W wyniku strat przynoszonych m.in. przez działy produkcji telefonów Motorola była zmuszona zwolnić ponad 30 tys. pracowników. Siemens ze swej strony zredukował liczbę miejsc pracy o 7,5 tys.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Zarówno SEMC, jak i podmiot, który miałby powstać z połączenia komórkowych działów Motoroli i Siemensa, z pewnością zagrożą liderowi na rynku aparatów komórkowych, fińskiej Nokii. Motorola zajmuje bowiem drugą pozycję na tym rynku, Siemens natomiast czwartą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200