Siemens-Nixdorf w Polsce

Niemiecka firma Siemens-Nixdorf jest przedsiębiorstwem od lat silnie związanym z przemysłem RFN i to tymi jego gałęziami, które wymagają zaawansowanych technik - również informatycznych.

Niemiecka firma Siemens-Nixdorf jest przedsiębiorstwem od lat silnie związanym z przemysłem RFN i to tymi jego gałęziami, które wymagają zaawansowanych technik - również informatycznych. Siemens oferuje systemy zgodne z wymogami otwartości (OSI) opracowanymi przez organizację ISO, a transmisję danych w swoich sieciach lokalnych opiera na protokole komunikacyjnym X.400. S-N jest członkiem organizacji: X/Open, Open Software Foundation (OSF) i EurOSInet - europejskej grupy zajmującej się wprowadzeniem norm OSI w Europie. W okresie szybkiego zbliżania się świata do Polski (i odwrotnie), S-N uznała za celowe otworzyć swoje polskie przedstawicielstwo, tak aby móc łatwo trzymać rękę na pulsie naszego przemysłu. Na razie puls ten jest "nitkowaty", stąd kariera Siemensa nie będzie może tak olśniewająca jak rezultaty firm zaangażowanych w komputeryzacje banków czy giełd. Najwyraźniej jednak Siemens w nas wierzy, zajmując się na razie naszą telekomunikacją. Polskie biura Siemensa mieszczą się w Warszawie w Pałacu Lubomirskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200