Siedmiu na łączach TPSA

Dla biznesu...

Ofertę dla biznesu przygotowuje spółka e-Telko. Operator współpracuje z ponad 60 resellerami, którzy sprzedają jego usługi pod własną marką dla klientów biznesowych i indywidualnych. W Warszawie oferta e-Telko ma być gotowa w lutym. Jak mówi Krzysztof Kornacki, dyrektor ds. spraw rozwoju e-Telko, kończą się zaawansowane testy komercyjne w warszawskim obszarze tranzytowym. Pozostałe strefy będą uruchamiane stopniowo do połowy roku. "W kombinacji z naszymi pozostałymi usługami będzie istniała możliwość zaoferowania dostępu do Internetu wraz z telefonią IP z połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi. W drugim etapie zamierzamy uruchomić aplikacje umożliwiające sprzedaż i hosting kont e-mail, stron i serwisów WWW" - zapowiada Kornacki.

Exatel planuje uruchomić w pierwszym półroczu tego roku usługi internetowe w oparciu o ofertę ramową dostępu do lokalnej pętli abonenckiej. Zamierza świadczyć je na terenie całego kraju zarówno dla klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych. "Dostęp do Internetu sprzedawać będziemy wraz z dodatkowymi usługami, będącymi wyróżnikiem naszej oferty" - mówi Jacek Jacheć, dyrektor departamentu marketingu i sprzedaży Exatel.

Umowa z przeszkodami

Umowę o hurtowej sprzedaży szerokopasmowego dostępu do Internetu w sieci TP spółka eTel Polska zawarła z Telekomunikacją Polską we wrześniu ubiegłego roku. Jednak proces uruchomienia bitstream access przedłuża się. "Zgodnie z naszymi prognozami, TPSA opóźnia uruchomienie usługi maksymalnie wykorzystując przewidziane w zawartej umowie terminy realizacji poszczególnych etapów wdrożenia usługi oraz stwarzając wiele dodatkowych przeszkód i wymagań" - mówi Dariusz Piekarz, dyrektor ds. relacji międzyoperatorskich eTel Polska.

"Telekomunikacja Polska ma podpisane umowy z 7 operatorami i wszystkie podmioty partnerskie traktuje w ten sam równoprawny sposób oraz wdraża usługi np BSA zgodnie z ustalonym wspólnie harmonogramem" - komentuje sprawę Jacek Kalinowski, rzecznik grupy TP.

Przedstawiciele eTel Polska deklarują jednak, że pomimo trudności stwarzanych w ciągu ostatnich czterech miesięcy przez TP, przewidują możliwość uruchomienia bitstream access w lutym 2007. Usługa w pierwszej fazie wdrożenia obejmie swoim zasięgiem warszawską strefę tranzytową, a w przyszłości cały kraj. "Naszą ofertę nadal kierujemy do klientów biznesowych, nie wykluczamy jednak by, podobnie jak inne kraje z grupy eTel, polski oddział rozszerzył swój wachlarz usług o produkty dla klientów indywidualnych" - mówi Cezary Małuj, dyrektor sprzedaży i rozwoju w eTel Polska.


TOP 200