Siedem największych instytucji finansowych tworzy internetowy serwis walutowy

Serwis FXall.com ma oferować kompleksowy dostęp do pełnego zakresu informacji finansowych związanych z walutami obcymi - od ich kursów po możliwości dokonywania transakcji.

Siedem największych firm świadczących usługi finansowe i banków zamierza wspólnie stworzyć internetowy serwis walutowy.

Serwis, noszący nazwę FXall.com, tworzą: Bank of America, Credit Suisse First Boston, The Goldman Sachs Group, J.P. Morgan, Morgan Stanley Dean Witter & Co., HSBC Holdings i UBS Warburg. Ma on oferować kompleksowy dostęp do wszystkich informacji finansowych związanych z walutami obcymi - od ich kursów po możliwości dokonywania transakcji.

"Obecnie nie ma platformy, która jest otwarta i powszechnie dostępna. Wiele instytucji zajmujących się handlem dewizami posiada własne systemy i wiele transakcji jest wciąż zawieranych telefonicznie" - stwierdził Philip Weisberg, dyrektor wykonawczy FXall.com. Jego zdaniem, taka sytuacja może być niewygodna dla kupujących, którzy chcą porównywać ceny.

"Dzięki FXall.com klienci zyskają większą przejrzystość. Będą mogli zobaczyć informacje o cenach pochodzące od wielu dilerów walutowych" - powiedział P. Weisberg. Dodał też, że działy instytucji finansowych zajmujących się wymianą walut zyskają, ponieważ zaoszczędzą na kosztach marketingu.

Usługi Fxall.com będą dostępne przez przeglądarkę internetową. Uruchamianie serwisu ma się rozpocząć pod koniec br.

Zyski nowej spółki mają pochodzić z opłat za dokonywanie transakcji, jednak na razie nie ustalono szczegółów systemu płatności.

Według szacunków FXall.com, dzienna wartość transakcji na rynku dewizowym wynosi ok. 1,4 bln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200