Sieciowe premiery Compaqa

Firma wprowadziła na rynek europejski produkty Netelligent.

Firma wprowadziła na rynek europejski produkty Netelligent.

W maju Compaq Computer rozpocznie sprzedaż w Europie swoich produktów sieciowych z rodziny Netelligent, opracowanych wspólnie z Cisco. Ofertę sprzętu sieciowego firmy stanowić bedą koncentratory, przełączniki i karty sieciowe. Wśród produktów zaprezentowanych po raz pierwszy w kwietniu br., na amerykańskich targach Networld + Interop '96 w Las Vegas, znajduje się wiele rozwiązań opracowanych przez firmy Thomas-Conrad i Networth przejęte przez Compaqa w ub.r. "Nowe produkty sieciowe Compaqa znajdą się w sprzedaży u naszych dystrybutorów w połowie maja" - zapowiedział Witold Safarzyński, dyrektor techniczny Compaq Computers Polska. Zdaniem Witolda Safarzyńskiego nie wszyscy partnerzy firmy będą mieć w ofercie nowy osprzęt sieciowy. "Pośrednikiem w sprzedaży niektórych, bardziej zaawansowanych produktów muszą być bowiem wyspecjalizowane firmy" - twierdzi Witold Safarzyński.

Compaq Netelligent 5506 100Base-T to przełącznik Fast Ethernet przeznaczony do wykorzystania przy łączeniu grup roboczych i udostępnianiu szybkich połączeń do stacji roboczych i serwerów. Produkt pojawi się na rynku europejskim jeszcze w maju br., w cenie 6100 USD. Wersja z wbudowaną obsługą protokołu Network Management Protocol (SNMP) znajdzie się w sprzedaży w III kw. br.

W Europie Compaq rozpocznie również sprzedaż kart sieciowych dla stacji klienckich i serwerów, wyposażonych w magistralę PCI. Karty Netelligent 10 PCI i 10/100 PCI odpowiednio dla łączy Ethernet-Ethernet/Fast Ethernet mogą być zarządzane za pomocą protokołu SNMP. Netelligent 10 PCI dostępny będzie w maju br., w cenie 120 USD. W sprzedaży jest już Netelligent 10/100 TX PCI, w cenie 160 USD. W tym miesiącu wejdzie także na rynek karta standardu Token Ring. Jej cena wynosić będzie 450 USD.

Krąg odbiorców nowych produktów Compaqa - zdaniem Romualda Packa, odpowiedzialnego za sprzedaż sprzętu sieciowego w - będzie na razie niewielki. Zarówno Networth, jak Thomas Conrad nie są bowiem popularnymi w Polsce producentami. Aby to zmienić, Compaq i jego dystrybutorzy będą musieli przeprowadzić szeroką kampanię promującą nową ofertę sieciową.

Pod koniec kwietnia br. Compaq zapowiedział także o 18% obniżkę europejską cen serwerów z rodziny ProLiant oraz ProSignia. Ma być ona wstępem do wprowadzeniem na rynek w II kw. br. serwerów opartych na procesorach Pentium Pro.


TOP 200