Sieciowe megapołączenie

3Com i US Robotics powiadomiły o planach połączenia się i stworzenia jednej, wielkiej firmy oferującej produkty sieciowe, o rocznych obrotach 5 mld USD.

3Com i US Robotics powiadomiły o planach połączenia się i stworzenia jednej, wielkiej firmy oferującej produkty sieciowe, o rocznych obrotach 5 mld USD.

Zgodnie z porozumieniem, każda z akcji US Robotics zostanie wymieniona za 1,75 udziału w 3Com. Biorąc pod uwagę ostatni kurs akcji 3Com (39 USD), całkowita wartość kontraktu szacowana jest na 6,6 mld USD. Prezesem 3Com pozostanie Eric Benhamou, natomiast jego zastępcą ma być Casey Cowell, dotychczasowy szef US Robotics. Połączone firmy będą zatrudniać ponad 12 tys. pracowników i posiadać placówki w 130 krajach. Transakcja ma być sfinalizowana do 1 czerwca br., kiedy to rozpocznie się nowy rok finansowy 3Com. Nowa firma pozostanie przy nazwie 3Com.

Groźniejszy 3Com

Po przejęciu US Robotics 3Com będzie miał w swej ofercie pełną gamę produktów przeznaczonych dla sieci LAN/WAN, począwszy od kart sieciowych i modemów, poprzez przełączniki, a na rozwiązaniach do zdalnego dostępu skończywszy. W ich produkcji duże doświadczenie ma jego nowy partner. Firma ta posiada także dobrze rozbudowaną sieć sprzedaży, którą zainteresowany jest 3Com. US Robotics wniesie także swój ostatni wynalazek - technologię x2, wykorzystywaną w szybkich modemach (szybkość transmisji 56 Kb/s) i urządzeniach dostępowych do sieci rozległych WAN. Dwa tygodnie wcześniej 3Com poparł konkurencyjną technologię transmisji danych z prędkością 56 Kb/s, stworzoną przez Rockwella i Lucent Technologies Inc. Po przejęciu US Robotics zamierza wprowadzać do swoich produktów rozwiązania tej firmy.

Zmiany

Jak twierdzą przedstawiciele 3Com, część pokrywających się produktów obu firm zostanie wycofana z produkcji. W ofercie tej firmy mają pozostać takie produkty, jak: LANplex, SuperStack, ON-Core i Cellplex LAN oraz przełączniki dla sieci ATM. Zaniechana zostanie produkcja podobnych rozwiązań US Robotics. 3Com zrezygnuje natomiast z AccessBuilder 8000 na korzyść Total Control swojego nowego partnera. Wciąż sprzedawany będzie AccessBuilder 5000, z którym zostanie zintegrowana technologia x2 US Robotics.


TOP 200