Sieci domowe pod strzechy

In-Stat/MDR odnotowuje na świecie wyraźne spopularyzowanie systemów do przesyłania informacji między urządzeniami znajdującymi się w domu.

W ocenie In-Stat/MDR rynek sieci domowych uległ wyraźnemu powiększeniu pod koniec ub. roku i na początku bieżącego – sieci domowe weszły w skład głównego nurtu rynku. Całkowita wartość sprzętu do różnego typu połączeń w sieci domowej wzrośnie z 8,3 mld USD do 17,1 mld USD w 2008. Największy skok powinien się właśnie dokonywać: w przyszłym roku rynek ten wart będzie już bowiem ok. 12 mld USD w roku 2005. Ponadto, według raportu In-Stat/MDR:

@ Azja wysunie się do 2008 roku na czoło wśród pozostałych regionów pod względem liczby domów z sieciami domowymi; o ile w br. udział Azji wynosi 27%, to w 2008 roku powinno to być 36%. Udział Ameryki spadnie tymczasem z 46% do 34%;

Zobacz również:

@ nowe technologie, takie jak MIMO i bezprzewodowe 1394 uczynią z WLAN coraz atrakcyjniejszą alternatywę dla sieci łączących urządzenia multimedialne;

@ badanie konsumentów wykazało, że "fizyczne" sklepy detaliczne - w miejsce sklepów internetowych - stały się dominującym miejscem zakupu sieci domowych.


TOP 200