Sieć LTE-A transmitująca dane z szybkością 450 Mb/s

Ericsson i australijska firma telekomunikacyjna Telstra zademonstrowały komercyjną sieć LTE-A, przesyłając przez nią dane z prędkością 450 Mb/s. Był to możliwe dzięki połączeniu trzech częstotliwości nośnych 20MHz LTE z najnowszymi urządzeniami obsługiwanymi przez standard LTE.

Była to próbna demonstracja przeprowadzona w celu pokazania, z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE za pomocą stworzonego przez Ericsson oprogramowania LTE-Advanced Carrier Aggregation

Prędkość pobierania została uzyskana poprzez wykorzystanie spektrum 60 MHz przy częstotliwości nośnej 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 1800 MHz oraz dwóm częstotliwościom nośnym 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 2600 MHz. Wykorzystano też najnowsze urządzenia LTE z tzw. kategorii 9 (dostarczone przez Aeroflex) w ramach wspomagania zaawansowanego ekosystemu urządzeń przez Ericsson.

Zobacz również:

Ericsson obsługuje obecnie pierwsze dwie uruchomione komercyjnie na świecie zaawansowane sieci agregacji częstotliwości (Carrier Aggregation) LTE w Korei Południowej. Firma zawarła dotychczas ponad 190 umów handlowych o świadczenie usług LTE i Evolved Packet Core w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach, z czego ponad 140 sieci zostało już komercyjnie uruchomionych.


TOP 200