Sieć LAN na zamówienie

Wkrótce użytkownicy będą mogli zamawiać dokładnie przetestowaną, objętą gwarancją i dostosowaną do swoich potrzeb sieć LAN, składając telefoniczne zamówiemie w firmie IBM.

Wkrótce użytkownicy będą mogli zamawiać dokładnie przetestowaną, objętą gwarancją i dostosowaną do swoich potrzeb sieć LAN, składając telefoniczne zamówiemie w firmie IBM.

Oddział firmy IBM, PC Direct testuje obecnie pilotażowy program, który pozwoli zaoszczędzić użytkownikom czas i pieniądze oraz ułatwi im wybór poszczególnych elementów sieci LAN, produkowanych przez różnych producentów. Jeśli program o nazwie LANselect odniesie sukces, użytkownicy będą mogli, dzwoniąc do firmy IBM, zamawiać zbudowaną specjalnie dla nich sieć LAN, wyposażoną w sprzęt i oprogramowanie wyprodukowane przez różnych niezależnych producentów. Firma IBM gwarantuje też załadowanie (i przetestowanie w zamawianej sieci) oprogramowania napisanego przez samego użytkownika. PC Direct zapewnia, że cała zamawiana konfiguracja, począwszy od kabli a skończywszy na oprogramowaniu aplikacyjnym, będzie pracować poprawnie. Firma IBM złoży i przetestuje całą sieć u producenta zamawianego sprzętu, używając do tego celu oprogramowania pracującego aktualnie u użytkownika, kart sieciowych, czy kabli. Następnie tak przetestowany system będzie przeniesiony do użytkownika i podłączony do istniejącej już infrastruktury.

Klienci będą mogli korzystać z usługi LANselect od początku 1994 r., a firma IBM PC Direct skoncentruje się, na początku swej działalności, na sprzęcie i oprogramowaniu firmy Novell. Następnym z kolei systemem proponowanym klientom będzie Windows NT. Obecnie dwie inne firmy, Dell i Compaq, próbują prowadzić testy na kompatabilność różnego sprzętu i oprogramowania sieciowego ale nie oferują klientom sieci LAN gotowych pod klucz.

Wydaje się, że nowa forma usługi oferowana przez firmę IBM PC Direct może zdobyć pewną część rynku sieci komputerowych LAN, pod warunkiem jednak, że ceny nie będą zbyt wygórowane. Jak dotąd firma nie podała nawet przybliżonych cen usługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200