SiS dla najszybszych RDRAM-ów

SiS poszerzył swoją ofertę chipsetów do płyt głównych o model R658, przeznaczony do montażu w płytach dla procesorów Pentium 4 i obsługujący pamięci PC1066 RDRAM

SiS poszerzył swoją ofertę chipsetów do płyt głównych o model R658, przeznaczony do montażu w płytach dla procesorów Pentium 4 i obsługujący pamięci PC1066 RDRAM (pozwalające na uzyskanie transferu danych z prędkością 4,2 GB/s).

Chipset działa z magistralą systemową 533 MHz i może współpracować zarówno z nowymi (PC1066) jak i ze starszymi (PC800) pamięciami Rambusa. Pamięć obsługiwana jest przez dwukanałowy kontroler. SiS R658 może obsłużyć do 4 GB pamięci i karty graficzne pracujące w standardzie AGP 8x.

Producent zapowiada, że pełnię możliwości nowego chipsetu będzie można zauważyć po wprowadzeniu przez Intela do sprzedaży procesorów Pentium 4 taktowanych zegarem o częstotliwości 3 GHz i szybszych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200