Sharp: rekordowo energooszczędny moduł WLAN

Firma Sharp zaprezentowała charakteryzujący się niewielkimi wymiarami moduł WLAN przeznaczony dla urządzeń przenośnych. Co ważne, nowe urządzenie podczas pracy zużywa niezwykle mało energii.

Wymiary nowego modułu sieci bezprzewodowej WLAN, któremu nadano oznaczenie DC2J1DZ120, zostały wg producenta zredukowane o połowę w stosunku do standardowych rozwiązań. Urządzenie mierzy zaledwie 8 x 7,6 x 1,3 mm i jest zgodne za standardem IEEE 802.11b/g. Charakteryzuje się również niewielkim zapotrzebowaniem na energię. Gdy nie jest używane, pobiera zaledwie 0,3 mW, natomiast podczas wysyłania i przyjmowania danych zużycie energii wynosi odpowiednio 654 mW i 165 mW.

Sharp: rekordowo energooszczędny moduł WLAN

Mini moduł WLAN Sharpa

Dzięki niewielkim rozmiarom i niezwykle małemu zapotrzebowaniu na energię nowy moduł z pewnością znajdzie zastosowanie w przenośnych urządzeniach, przyczyniając się do zmniejszenia ich gabarytów oraz zwiększenia długości czasu pracy między ładowaniami.

Pierwsze urządzenia powinny trafić do sprzedaży w drugiej połowie września w cenie 171 USD. Docelowo Sharp zamierza produkować sto tysięcy modułów miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200