Sharp LE830 - 4 nowe telewizory z technologią Quattron opuściły japońską fabrykę

Japonia wciąż przeżywa skutki największej katastrofy naturalnej w historii tego kraju, a tymczasem japoński koncern Sharp nie zasypia gruszek w popiele i właśnie poinformował, że nowa seria telewizorów LCD LE830 jeszcze w tym miesiącu trafi do sklepów. Przypomnijmy, że w styczniu modele te zostały zaprezentowane na targach CES 2011 w Las Vegas.

Sharp LE830 - 4 nowe telewizory z technologią Quattron opuściły japońską fabrykę

Sharp LE830 - telewizor LED Quattron

Sharp LE830 - bez 3D, ale z technologią Quattron

Seria LE830 to kontynuacja udanej serii Sharpa LE820. W najnowszej serii nie zobaczycie obrazu 3D, ale za to Sharp po raz kolejny postanowił zaproponować użytkownikowi technologię czterech kolorów podstawowych - Quattron. Ta technologia jest unikalnym dziełem Sharpa - w telewizorach tej firmy obraz wyświetlany na ekranie nie składa się tak jak w telewizorach innych producentów ze standardowych trzech kolorów składowych(RGB), ale aż z czterech (RGBY). Tym czwartym jest kolor żółty - ten zabieg znacznie wzbogaca paletę kolorystyczną oraz liczbę odcieni.

LE830 z krawędziowym podświetleniem LED

Nowe odbiorniki z serii LED 830 mają podświetlenie krawędziowe LED, odświeżanie na poziomie 120Hz oraz wbudowane WiFi.

Sharp LE830 - rozmiary i ceny

4 modele które właśnie upuściły fabrykę są w rozmiarach 40, 46, 52 i 60 cali, a ceny zostały ustalone na poziomie od 1,3 tys. do 2,8 tys. USD w zależności od przekątnej.

Japonia się nie poddaje...

Niesamowite, że pomimo narodowej tragedii i tak dużych zniszczeń w Japonii, Sharp tak szybko był w stanie wypuścić na rynek swoje nowe telewizory. Japończyków nie tak łatwo złamać. To robi wrażenie.

Źródło: Engadget

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200