Setka więcej urządzeń z Solaris 9

Sun opublikował pod koniec sierpnia nową listę Solaris 9 Operating System x86 Platform Edition, w której umieścił 100 dodatkowych pozycji (sprzęt) wspierających system Solaris 9.

Chodzi o listę zgodności sprzętowej HCL (Hardware Compatibility List), którą Sun umieścił na stronie http://www.sun.com/bigadmin/hcl.

Sun udostępnił jednocześnie nową wersję testów Hardware Certification Test Suite, które mogą być wykorzystywane przez dostawców sprzętu i systemów oraz integratorów rozwiązań do sprawdzania, czy opracowane przez nich produkty platformy x86 są zgodne z wymaganiami stawianymi przez system operacyjny Solaris 9.

Zobacz również:

Sun zapowiedział jakiś czas temu, że nie przymierza się do opracowania systemu Solaris 9 dla komputerów opartych na Intelowskiej architekturze x86. Jednak pod koniec 2002 roku Sun zmienił swoją strategię i podjął decyzję, że system taki zostanie opracowany, zarówno w wersji dla swoich komputerów x86, jak i w postaci oddzielnego oprogramowania udostępnianego innym dostawcom serwerów. Oprogramowanie takie jest już dostępne i najtańsza licencja kosztuje 99 USD.

W opublikowanym na witrynie firmy Sun dokumencie można znaleźć pięć systemów x86 (Pecety lub serwery), którym przyznano certyfikat “Sun Certified" (trzy systemy produkuje Sun). Dziewięciu systemom produkowanym przez niezależnych dostawców przyznano certyfikat "Test Suite Certified." Warto zauważyć, że dwie trzecie notebooków wytwarzanych przez niezależnych dostawców posiada certyfikat "Test Suite Certified." Na witrynie można znaleźć listy wyszczególniające urządzenia peryferyjne, karty sieciowe i inne elementy, które pracują zgodnie z systemem Solaris 9.


×