Sesje wideokonferencji Meet można obecnie inicjować bezpośrednio z usługi Gmail

Google zmodyfikował pakiet G Suite wprowadzając do niego rozwiązanie integrujące firmową usługę Meet (prowadzenie wideokonferencji) z aplikacją pocztową Gmail. Dlatego ci użytkownicy, do których dotarła już ta modyfikacja, mogą obecnie inicjować sesje wideokonferencji Meet bezpośrednio ze skrzynki pocztowej Gmail wyświetlanej przez przeglądarkę.

To bardzo przydatna funkcja, dzięki której użytkownik nie musi się już przełączać między tymi dwoma aplikacja. Może inicjować sesję wideokonferencji nie opuszczając internetowego okienka Gmail.

Jak wiadomo Meet to udoskonalona wersja aplikacji Hangouts Meet wchodząca w skład pakietu G Suite. Pakiet ten wykupiło już 6 mln klientów biznesowych. To dużo biorąc pod uwagę fakt, że na początku tego roku klientów takich było 5 mln.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?

Wszystko wskazuje na to, że aplikacja ta będzie rosnąć dalej w siłę, co ma oczywiście związek z faktem, że praca zdalna stała się ostatnio bardzo popularna. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, stąd ten nagły wzrost zainteresowania tego typu narzędziami. Odpowiedz kryje się za jednym, odmienianym ostatnio na wszystkie sposoby słowie - koronawirus.

Opcje pozwalające inicjować sesję wideokonferencji lub dołączać do niej są dostępne po lewej stronie okienka Gmail. Podczas rozpoczynania spotkania otwiera się nowe okno wyświetlające adres URL. Osoby chcące dołączyć do spotkania mogą to zrobić wprowadzając kod spotkania podany przez organizatora lub rozpocząć nową sesję, wybierając na początek nazwę spotkania.

Informacje o zainicjowaniu nowej sesji wideo można udostępnić wszystkim użytkownikom usługi G Suite działającym w tej samej domenie. Ujrzą oni wtedy napis Join a meeting (Dołącz do spotkania). Google wdraża rozwiązanie integrujące pakiet G Suite z usługą Meet sukcesywnie, tak iż niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli obecnie nie mają jeszcze takiej możliwości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200