Serwis eBay zaatakowany przez hakerów

Hakerzy zaatakowali serwis aukcyjny eBay i uzyskali dostęp do bazy danych, w której firma przechowuje poufne dane o klientach (nazwy oraz hasła). Zachodzi podejrzenie, że hakerzy przejęli cześć takich danych podczas ataku, który miał miejsce na przełomie lutego i marca br. Jednak eBay odkrył to dopiero na początku maja.

W związku z zaistniałą sytuacją eBay prosi klientów o zmianę haseł – i to pomimo tego, że przeprowadzone badanie wykazało, że hakerzy nie wykorzystali jak dotąd w żaden sposób przejętych danych. Zmiana haseł jest jednak w takich przypadkach standardową procedurą.

Firma uspokaja jednocześnie, że baza danych zawierająca numery kart kredytowych (które nawet po przejęciu byłyby bezużyteczne, ponieważ są zaszyfrowane) pozostała nie naruszona. To samo można powiedzieć o danych PayPal (spółka zależna od firmy eBay), które są przechowywane w oddzielnej, bezpiecznej sieci.

Zobacz również:

Firma zapewnia jednocześnie, że bada wnikliwie całą sprawę i wprowadzi do systemu IT dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegną w przyszłości powstawaniu takich sytuacji.


TOP 200