Serwis 3fs.pl będzie pośredniczył w uzyskaniu kredytu

Dzisiaj (15 czerwca) zostanie oficjalnie otwarty serwis finansowy 3fs.pl. Na jego stronach, oprócz zamówienia kredytu, można zapoznać się z ofertą wybranych spółdzielni mieszkaniowych i developerów oraz producentów samochodów.

"Pomysł serwisu zrodził się z obserwacji sytuacji w bankach. Poza kilkoma wyjątkami, obsługa klientów znacznie odbiega od oczekiwań klientów. Nasze strony umożliwiają uzyskanie kredytu praktycznie bez wychodzenia z domu" - mówi Maciej Łomako, dyrektor zarządzający firmy Inter Financial Solutions, która jest właścicielem - uruchomionego w ubiegłym tygodniu - serwisu.

Na stronach www.3fs.pl, oprócz zamówienia kredytu, można zapoznać się z ofertą wybranych spółdzielni mieszkaniowych i developerów oraz producentów samochodów, a także przeprowadzić symulację własnej zdolności kredytowej i spłat kredytu. W najbliższym czasie firma ma uzyskać wsparcie finansowe ze strony funduszu inwestycyjnego. Nie znana jest kwota tej inwestycji, ale wydatki na akcje promocyjne w ciągu kilkunastu miesięcy mają wynieść ponad 8 mln zł.

<B>W kapciach po kredyt</B>

Na serwis 3FS składają się 4 działy, poświęcone kredytom na zakup nieruchomości, samochodu, kredytom gotówkowym i kartom kredytowym. Początkowo z pełnej oferty serwisu będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy Warszawy i okolic. Niedługo do usług mają uzyskać dostęp mieszkańcy wszystkich dużych polskich miast. Oferta dostępna na stronach ma być identyczna z tą, która jest dostępna w poszczególnych bankach.

Po złożeniu zamówienia na kredyt klient czeka na kontakt z agentem firmy, który przesyła bądź przywozi odpowiednie dokumenty. Po wypełnieniu wniosków agent składa je w banku. W przypadku kredytów gotówkowych i kart kredytowych, w których dostępna jest na razie tylko oferta Citibanku, z klientem kontaktuje się pracownik banku. "Całą operację można przeprowadzić bez wychodzenia z domu" - twierdzi Maciej Łomako. Firma nie będzie pobierać od klientów żadnych prowizji, zapewniają jej przedstawiciele.

<B>Nie zgubić się</B>

Wkrótce dostępne będą narzędzia umożliwiające filtrowanie baz danych ofert i wybieranie najlepszego kredytu. Natomiast docelowo firma planuje połączyć swoje systemy informatyczne z systemami kilku agencji nieruchomości. Zapewni to automatyczną aktualizację bazy ofert dostępnych na stronie. W serwisie będą także zamieszczane oferty specjalne, np. możliwość kupna komputera na kredyt z bezpłatną dostawą do domu. W ciągu kilku miesięcy serwis ma zostać rozbudowany o usługi w zakresie leasingu i produktów ubezpieczeniowych.

Inter Financial Solutions nie chce uwzględniać w serwisie oferty wszystkich banków. "Zbyt duża liczba ofert mogłaby powodować u użytkownika wrażenie chaosu. Chcemy współpracować tylko z największymi bankami: PKO BP SA, Pekao SA, Powszechnym Bankiem Kredytowym SA i Citibank (Poland) SA. Nie wykluczamy jednak nawiązania współpracy z innymi" - wyjaśnia Maciej Łomako.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200