Serwery z procesorami Nocona

Kilku producentów serwerów, w tym HP i IBM, wprowadziło na początku sierpnia do swoich ofert systemy obliczeniowe wyposażone w intelowski procesor Nocona. Procesor zawiera rozszerzenia, dzięki którym użytkownicy mogą w łatwy sposób przechodzić z 32 na 64 bitowe aplikacje.

Układ Nocona jest taktowany zegarem 3,6 GHz i używany do budowania dwuprocesorowych serwerów. Microsoft pracuje cały czas nad 64 bitową wersją systemu operacyjnego Windows wspierającego ten procesor, dlatego na dzisiaj serwery tej platformy mogą pracować pod kontrolą tylko dwóch systemów linuksowych: SuSE i Red Hat.

Serwery z procesorami Nocona
IBM wprowadził do swojej oferty następujące produkty oparte na procesorze Nocona: dwa serwery stelażowe (x336 mający wysokość 1U i x346 mający wysokość 2U), serwer kasetowy (dwuprocesorowy system HS20) i dwa serwery wolno stojące (x226 i x236). Zdjęcie serwera x346 widać obok.

Zobacz również:

  • Przyjdzie AI i poprawi pracę

A oto oferta HP dotycząca serwerów Nocona: dwa serwery stelażowe (ProLiant DL360 G4 i DL380 G4), dwa serwery wolno stojące (ML350 G4 i ML370 G4) i serwer kasetowy BL20p. Wszystkie serwery są już dostępne z wyjątkiem serwera kasetowego, który wejdzie na rynek we wrześniu.

I na koniec lista innych znanych producentów, którzy mają w swoich ofertach serwery wyposażone w procesor Nocona: Acer, Gateway, Hitachi i NEC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200