Serwery workgroup jak midrange

Sun Microsystems zaprezentowała dwa serwery do obsługi grup roboczych - Sun Fire V880 oraz Netra 20 - dla małych i średnich przedsiębiorstw, o wydajności i parametrach technicznych urządzeń klasy midrange - zachęca producent.

Sun Microsystems zaprezentowała dwa serwery do obsługi grup roboczych - Sun Fire V880 oraz Netra 20 - dla małych i średnich przedsiębiorstw, o wydajności i parametrach technicznych urządzeń klasy midrange - zachęca producent.

20 listopada miała miejsce oficjalna polska premiera dwóch serwerów klasy workgroup - Sun Fire V880 i Netra 20. Uzupełniają one linię rozwiązań opartych na procesorach UltraSPARC III. Wykorzystują system operacyjny Solaris 8.0.

Zobacz również:

  • IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji

Sun Fire V880 jest 8-procesorową maszyną wyposażoną w 4 płyty, z których każda zawiera 2 procesory UltraSPARC III 900 MHz. Dzięki zastosowaniu przełącznicy krzyżowej, zwykle wykorzystywanej w serwerach klasy midrange, zwiększono wydajność urządzenia. W serwerze zamontowano do 12 dysków o pojemności 18, 36 lub 73 GB z interfejsami FC-AL. (Fibre Channel Arbitrated Loop), które są również charakterystyczne dla maszyn midrange. Free Solaris Binary Licence Program pozwala na redukcję całkowitych kosztów posiadania i zarządzania systemami informatycznymi w firmie. Sun Fire V880 przewidziany jest dla użytkowników, którzy nie wymagają obsługi kilku domen systemowych w jednej maszynie, natomiast potrzebują wydajnych serwerów do obsługi baz danych, ERP, HPC i aplikacji internetowych.

Netra 20, wyposażony w 2 procesory UltraSPARC III 750 MHz z cache'em drugiego poziomu 8 MB, jak zapewnia producent, potrafi likwidować ograniczenia implementacyjne bez straty w zakresie RAS (niezawodności, dostępności i skalowalności). Jest to rozwiązanie dla dostawców usług ISP, ASP, nadaje się także do obsługi grup roboczych i małych działów. Inne zastosowania serwera to firmy telekomunikacyjne, a także instalacje rządowe i wojskowe. W serwerze stosowane są mechanizmy zarządzania serwerem (Ligths-Out Management). Netra 20 jest zaprojektowana do pracy w miejscach, gdzie zapewnienie odpowiednich parametrów środowiska jest niemożliwe (np. miejsca gorące, wilgotne czy silnie zanieczyszczone).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200