Serwery i sprzęt na potrzebę Regionalnego Systemu Informacji Medycznej

Konsorcjum spółek Arcus oraz Action i APN Promise rozpoczęło realizację umowy dla Regionalnego Systemu Informacji Medycznej w województwie łódzkim.

Serwery i sprzęt na potrzebę Regionalnego Systemu Informacji Medycznej
Umowa obejmuje dostawę, wdrożenie i serwis gwarancyjny urządzeń serwerowych, komputerowych, terminalowych, Punktów Publicznego Dostępu do Internetu (PIAP), urządzeń sieciowych, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera, oprogramowania systemowego i narzędziowego. Pierwsze elementy sprzętu zostały już dostarczone i firmy przystępują do prac wdrożeniowych. Zgodnie z zapisami umowy konsorcjum ma 4 miesiące na jej wypełnienie, ale zapowiada, że zrealizuje kontrakt szybciej. Przewiduje się, że prace zostaną zakończone najpóźniej do końca lipca br. Infrastruktura IT to kolejny etap budowy Regionalnego Systemu Informacji Medycznej województwa łódzkiego. System połączy 18 szpitali zarządzanych przez samorząd, ułatwi pacjentom dostęp do usług medycznych, a władzom województwa i szpitalom pozwoli na lepsze zarządzanie jednostkami medycznymi. Wartość kontraktu to blisko 6 mln zł.

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
  • DJI prezentuje nowe drony. Posłużą między innymi w Smart Cities
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200