Serwery System x z adapterami NetXen 10 Gb/s

NetXen ujawnił w tym tygodniu, że IBM zdecydował się instalować jego nowe karty sieciowe 10 Gigabit Ethernet SR w swoich serwerach linii System x (platforma x86).

Serwery linii System x to systemy klasy enterprise (dla przedsiebiorstw) produkowane w obudowach wolno stojących (wieże) oraz w obudowanych do instalowania w przemysłowych szafach.

Niektóre z rozwiązań sieciowych NetXen są już instalowane w serwerach produkowanych przez IBM i HP. IBM instaluje np. adaptery sieciowe Ethernet 10 Gb/s produkowane przez NetXen w swoich serwerach kasetowych BladeCenter H.

Produkowane przez NetXen adaptery sieciowe można modyfikować, instalując w ich pamięci oprogramowanie firmware, które wspiera szereg funkcjonalności. Są to takie opcje, jak: TCP offload, wsparcie dla protokołów iSCSI i RDMA czy Linux Sockets Acceleration. Są to wszystko rozwiązania, dzięki którym większość operacji sieciowych realizuje sama karta, odciążając tym samym procesory CPU zainstalowane w serwerze, czyli zwiększając pośrednio wydajność aplikacji uruchamianych na serwerze.

Firma NetXen ma swoją siedzibę w Santa Clara (Kalifornia) i działa na rynku od pięciu lat, specjalizując się od początku w projektowaniu i produkcji wydajnych adapterów sieciowych 10 Gb/s, przeznaczonych do instalowania w serwerach i systemach pamięci masowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200