Serwery ProLiant będą sprzedawane razem z chłodzonymi cieczą obudowami innej firmy

Firma Iceotope Technologies zawarło z HPE porozumienie przewidujące, że będzie sprzedawać produkowane przez tę korporacje serwery linii ProLiant, montując je w wytwarzanych przez siebie autonomicznych chassis chłodzonych cieczą.

HPE

Tak przygotowany tandem będzie instalowany w korporacyjnych centrach danych, dzięki czemu wdrożenie do pracy systemu obliczeniowego będzie przebiegać bardzo szybko.

Produkowane przez Iceotope chassis są odporne na uszkodzenia (to rozwiązania typu ruggedized), noszą nazwę Ku:l i wchodzą w skład szaf Avnet produkowanych przez firmę Schneider Electric, którymi zarządza jej oprogramowani EcoStruxure. Szafy takie są przystosowane do instalowania standardowych serwerów o wielkości 1U.

Zobacz również:

  • Korea Południowa dołącza do sojuszu współpracy nad półprzewodnikami
  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
  • HPE w drodze do neutralności klimatycznej

Korzyści takiego rozwiązania są oczywiste, gdyż chassis Ku:l nie pobierają dodatkowej energii z funkcjonujących w centrum danych systemów chłodzenia. Jednocześnie jest wystarczająco wytrzymałe, dlatego sprawdza się środowiskach, w których z powodu niekorzystnych warunków, serwery mogą ulec uszkodzeniu.

Całością rozwiązania można zarządzać zdalnie w trybie out-of-band, a więc poza pasmem, czyli bez obciążania całego systemu IT dodatkowymi zadaniami.

Dla firmy Iceotope jest to ważne porozumienie, oznaczające początek współpracy z tak ważnym dostawcą sprzętu OEM, jakim jest HPE. To drugie w historii Iceotope porozumienie tego typu. Wcześniej, pod koniec zeszłego roku, nawiązała ona podobną współpracę z innych czołowym dostawcą serwerów, jakim jest Lenovo. Produkowane przez Lenovo serwery ThinkSystem są już instalowane w chłodzonych cieczą chassis firmy Iceotope.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200